fbpx
Close

Gheorghe Cretu: Tammemaal on ka diagonaalründajana kvaliteet olemas, aga ta peab tegema valiku

Gheorghe Cretu. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna diagonaalründajatena tegutsevad eeloleva koondisesuve esimesel kuul Hindrek Pulk (28) ja Timo Tammemaa (27), kes annavad puhkust Oliver Vennole (28) ja Renee Teppanile (25).

Koondise peatreeneri Gheorghe Cretu sõnul sündis idee Pulk kuue-aastase pausi järel koondisse kutsuda kergelt.

“Hindrek on koduses liigas kuldse käega mees. Ta võidab alati tiitleid. Aga samas oleme me teadlikud, et tema karjääri on seganud mitmed vigastused. Just seetõttu pole Hindrek saanud võimalust panna end proovile Eurooopa tugevamates liigades. Diagonaalründajana pole suurtes liigades läbi löömine ka sugugi kerge, sest konkurents on meeletu. Ent mul on hea meel teda koondise eest mängimas näha,” ütles Cretu.

Kui Pulk tegutseb koondises oma loomulikul positsioonil, siis Tammemaa teenib igapäevaselt Maaseiki Greenyardis leiba temporündajana. Samas on saarlane korduvalt tunnistanud, et kõige enam meeldib talle mängida just diagonaalründaja kohal.

“See (temporündajate diagonaalis kasutamine) on midagi, mida me juba eelmistel aastatel treeningutel ja mängudes tegime. Ardo (Kreek) mängis diagonaalis sõprusmängus Hollandiga ja Timo Hispaaniaga. Oleme seda teinud nii vahelduse kui motivatsiooni eesmärgil. Aga Timol on tegelikult diagonaalründajana kvaliteet olemas. Kuna soovisime Reneele ja Oliverile puhkust anda, otsustasime teda nüüd pikemalt sel kohal katsetada. Samas on Timo kolme välisliigades näidatud hooajaga tõestanud, kui suur on tema potentsiaal temporündajana. Diagonaalis tuleb lüüa ka väga raskeid palle, mis nõuab treeningutel palju tööd ja mängustiili täielikku muutmist. Diagonaalründajal lasub ka meeletu vastutus, sest tema ründab tihti võtmehetkedel. Timo pole enam 22-aastane, et öelda: proovin nüüd diagonaalis mängida ja kui ei sobi, siis lähen tagasi temposse. Ta peab tegema valiku,” lisas Cretu.

Eesti koondis koguneb Rakveres 6. mail.

scroll to top