fbpx
Close

Gheorghe Cretu: Venno klass on nii kõrge, et ta suudab mind alati üllatada

Gheorghe Cretu | Foto: Siim Semiskar

Eesti võrkpallikoondise peatreener Gheorghe Cretu tegi täna võrreldes pühapäevase Läti-mänguga algkoosseisus ühe vangerduse, lülitades diagonaalründaja positsioonil Renee Teppani asemel mängu Oliver Venno.

28-aastane Venno ei petnud enam kui 2000 pealtvaataja ees peetud kohtumises peatreeneri ootusi ja tõi võidumängus Iisraeli vastu üleplatsimehena 19 punkti (+14).

“Mul on privileeg omada võistkonnas kaht tippklassist diagonaali,” sõnas Cretu pärast mängu. “Teen iga mängu eel valiku selle põhjal, kumb on viimastes trennides paremini esinenud. Ka enne Läti mängu, kus alustas Renee, polnud ma kindel, kumba kasutada. Tänase Oliveri esitusega olen rahul – ta mängis taktikaliselt targalt ja oli kaitses õigel ajal õiges kohas. Tema klass on nii kõrge, et ta suudab mind alati üllatada.”

50-aastane Cretu tunnistas, et ei jäänud oma hoolealuste esitusega siiski täielikult rahule.

“Tahtsin tegelikult juba teises geimis Kert Toobalile puhkust anda, aga mäng oli liiga tasavägine. Me pidanuks ise rohkem fokusseeritud olema, siis saanuks Markkus Keel, Stefan Kaibald ja teised varumehed varem mängu minna. Ju siis oli meeskond veel Läti mängust eufoorias ega taastunud (vaimselt ja füüsiliselt) selleks mänguks ära,” arvas rumeenlane.

Eesti kohtub uuesti Iisraeliga juba pühapäeval võõrsil.

scroll to top