fbpx
Close

Gheorghe Cretu: võtke minu kallal, aga lubage mängijatel olla – nad annavad Eestit esindades endast kõik

Kas Gheorghe Cretut ja Kert Toobalit näeb täna viimast korda Eesti koondist koos esindamas? | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond teenis teisipäeva hilisõhtul EM-finaalturniiril neljanda järjestikuse kaotuse, jäädes Amsterdamis 1:3 alla Hollandile.

Eesti koondise peatreener Gheorghe Cretu saabus ajakirjanike ette rahuliku, ent emotsionaalsena, sest Hollandi-mängu kaotus tähendas, et edasipääsu nimel me viimases voorus enam ei võitle.

“Teadsin, et meil on see energia olemas. Me oleme selle nimel palju vaeva näinud. Mul on hea meel, et tulime veel ühe korra välja ja võitlesime nende uskumatute fännide ees.  Ütlesin ka meestele, et viimane ettevalmistus oli suurepärane, kõik olid väga keskendunud ja tahtsid head vormi saavutada. Selle aasta tulemused olid eelmistega võrreldes kehvemad (Cretu peab silmas Euroopa Kuldliigat – toim.), sest otsustasin meestele puhkust anda. Meil oli ka vigastustega ebaõnne. Kahjuks ei suutnud me sel turniiril enamat. Meil jäi mõnest olulisest asjast vajaka,” ütles Cretu Eesti ajakirjanike ette saabudes.

“Me pole täiuslikud, aga mehed on oma riigi eest võidelnud ja andnud endast parima. Sel turniiril ei tulnud meie parim mäng esile, aga mulle ei meeldi, et mõned teist, ajakirjanikest, mängijaid maha teevad ja ründavad, unustades, et need kutid on endast alati maksimumi andnud ja oma riigi eest võidelnud. Võtke parem minu kallal, aga lubage mängijatel olla. Nad mängivad Eesti eest ka tulevikus ja neid ei peaks hävitama, vaid toetama. Ühe turniiri või ühe mängu pärast ei tohiks mängijatel päid maha lüüa ja unustada kõike seda, mida nad on varem teinud,” lisas juhendaja.

“Selline on sport. Vahel läheb hästi, vahel halvasti, aga sellises väikeses riigis, nagu Eesti, ei tohiks mängijaid ka kaotuse puhul päris põrmu tampida. Nad teevad siiski selle riigi jaoks suuri asju.”

Cretu ei soovinud veel öelda, kas tema jaoks jääb mäng Ukrainaga Eesti koondise eesotsas viimaseks. “Ma ei ütle praeguses emotsionaalses seisundis midagi sellist. Ütlen vaid, et mängijad ega alaliit ei vääri halba kohtlemist. Spordi juurde käivadki tõusud ja mõõnad. Isegi kui poisid ei tule alati võitjatena mängust välja, teevad nad selle riigi heaks midagi erakordset.”

Oliver Venno koondisest väljajätmise teemal ei soovinud rumeenlane pikemalt peatuda, sest see teema on end ammendanud.

“Oliveril oli kindel eesmärk ja viis nädalat, et seda täita. Ta pidi tegema sama, nagu teised poisid. Aga ma ei taha sellest pikemalt rääkida, sest austan teda. Ta on üks parematest mängijatest, aga kui ta pole parimas vormis… Tema otsustas, mitte mina. Oliver otsustas, et tahab olla üle 120 kilo,” sõnas Cretu.

Cretu langes Delfi ajakirjaniku Märt Roosnaga seejärel pikemasse vaidlusse, kus andis mõista, et vorm, mis lubab Türgi liigas suurima punktiküti tiitli võita, ei oleks piisav näiteks Itaalias läbi löömiseks. Sõnavahetust saab pikemalt ja detailsemalt lugeda siit.

Eesti rahvusmeeskond lõpetab EM-finaalturniiri täna Ukraina vastu.

scroll to top