Hadrava 10 ässa ja 39 punkti tüürisid Tšehhi imenapilt 16 hulka, kõik play-off’i paarid selged

Jan Hadrava. | Foto: CEV

Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril said eile selgeks kõik 16 riiki, kes pääsesid alagrupist edasi. Kaheksandikfinaalid mängitakse Prantsusmaal, Hollandis, Belgias ja Sloveenias laupäeval ning pühapäeval.

Meie D-alagrupis oli Tšehhi lähedal kaheksandikfinaalist väljajäämisele, sest eilses viimase vooru mängus Montenegroga kaotati nii esimene kui ka kolmas geim. Seejärel Tšehhi kogus end ja võitis neljanda 25:21, kindlustades ühtlasi punktivõidu ja edasipääsu. Viienda geimi, mis enam mingit tähtsust ei omanud, võitis Montenegro 15:13. Kogu mäng seega neile 3:2 (23, -14, 22, -21, 13). Eestigi vastu paksu pahandust teinud tšehh Jan Hadrava kogus suisa 39 punkti (+33), neist 10 tulid seejuures serviga. Üle ootuste hea turniiri teinud, kuid ikkagi napilt play-off’ist välja jäänud Montenegrole tõi Ivan Jecmenica 22 punkti (+17). Poola võitis alagrupi viimases mängus 3:0 (17,  16, 15) Ukrainat.

D-alagrupi võitis Poola Hollandi, Ukraina ja Tšehhi ees. Tšehhi ja Montenegro kogusid lõpuks sama palju võite, ent edasi pääsesid tšehhid, kes teenisid ühe punkti rohkem. Eesti jäi alagrupis viimaseks.

B-alagrupi viimases voorus alistas Hispaania 3:1 eelmise EM-i hõbemedalisti Saksamaa ja tagas neljandana edasipääsu. Alagrupi võitis Serbia Belgia ja Saksamaa ees.

A-alagrupis edenes kolme suure ehk Prantsusmaa, Itaalia ja Bulgaaria järel 16 sekka Kreeka. Kreeklased edestasid – nii uskumatuna kui see ka ei näi – Portugali kõige minimaasemalt. Võite ja punkte oli meeskondadel sama palju, ka geimide suhe 5-13 oli identne. Nii loeti lõpuks punkte. Kreeka võitis 386 ja kaotas 432 pallivahetust, Portugal võitis samuti 386, ent kaotas 433 pallivahetust. Nii saigi edasipääseja selgeks.

C-alagrupis võitis Soome viimasel päeval 3:2 Türgit ja kerkis Põhja-Makedooniast mööda, neljandaks. Alagrupi võitis Venemaa Sloveenia ja Türgi ees.

Kõige põnevamad kaheksandikfinaalid peaksid olema Sloveenia – Bulgaaria ja Holland – Saksamaa, kuigi üllatuste eest pole kaitstud keegi. Pühapäeval peetakse Itaalia ja Türgi mäng, ülejäänud kohtumised on kavas laupäeval.

Play-off’i tabel. | Allikas: Vikipeedia