fbpx
Close

Hannes Sepp: kui me eurosarja ei mängi, pole mõtet sarnast võistkonda uueks hooajaks komplekteerida

Saaremaa Võrkpalliklubi uuel hooajal eurosarjas ilmselt ei mängi. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi tabas koroonaviiruse puhangust tingitud kriis eriti valusalt, sest hooaja tähtsamate mängude võõrustamisest tekkima pidanud publikutulu jäi saamata, samal ajal kui kallitele (välis)mängijatele tuli palka maksta ikkagi lepingu kehtivusaja lõpuni.

Kuna eriolukord sai Maarjamaal selle nädala alguses läbi, võttis Võrkpall24 ühendust Saaremaa klubi juhi ja mänedžeri Hannes Sepaga, et uurida, kas midagi on seoses uue hooajaga juba otsustatud.

Hannes, kas Saaremaa Võrkpalliklubi on uuel hooajal tegevust ikka jätkamas?

Me tahaksime kuu aja jooksul sellekohase otsuse teha. Soovime teada saada, mis järgmisest hooajast üldse saab. Valitsus väidab, et koroonaviiruse teine laine tuleb raudselt. Küsimus on nende hinnangul selles, kas ta tuleb nagu nüüd, kevadel, või tsunamina. Kas meil on kulutusi sellises olukorras üldse mõtet teha, kui ka riik eriti ei toeta? Teine võimalus on mõelda positiivselt, leida toetajad ja jätkata. Sel juhul tuleks jõuda otsusele, millise võistkonnaga jätkata. Täna on lihtsalt nii palju lahtisi otsi veel seoses tulevikuga.

Liiga palju lahtisi otsi, et konkreetse otsuseni jõuda?

Jah, me pole saanud veel seisukohta võtta, kuid peame seda hiljemalt juuni lõpuks tegema, sest siis jõuaks veel juuliga meeskonna kompleteerida. Tänase olukorra tõttu on mängijateturul hinnad alla tulnud. Meil oleks võimalik märgatavalt odavamalt tänavusega sarnane meeskond kokku panna. Ent eurosarja ei mängi tänase seisuga uuel hooajal vist ükski Eesti klubi.

Kas see on Saaremaa puhul juba otsustatud?

Tõenäosus, et me ei mängi eurosarja, on täna umbes 80 protsenti. Mind ongi see muretsema pannud, et meil pole mingit kindlust. Kui me leiame toetajad, kellega edasi minna, siis mis ikkagi uuel hooajal spordis saama hakkab? Klubi võtab mängijate palkamisega teatud kohustused ja kui tuleb viiruse uus laine, siis jääb ka järgmine hooaeg poolikuks ning kulutame taas meeletult raha mitte millegi peale. Näeme hetkel siiski selle nimel vaeva, et uuel hooajal tegevust jätkata.

Poleks koroonaviirust tulnud, olnuks meil tulevikuks päris suured plaanid. Tekkisid erinevad ideed, muuhulgas Soome liigaga liitumine. Kohtumisteks itaallastega (Sepp peab silmas CEV Challenge Cupi mänge Milanoga – toim.) oli Ioannis (Kalmazidis) parandanud meie mängupilti silmanähtavalt. Ta tegi seda kõigest mõne kuuga. Nendele mängudele tuginedes usun, et me oleks kodus allesolevad tiitlid ära võitnud. Aga ma arvan, et kui me eurosarja ei mängi, siis sellist meeskonda pole meil uueks hooajaks mõtet komplekteerida, nagu tänavu oli.

Kas suur osa teie tänavustest Eesti mängijatest oleksid uuel hooajal jätkamas?

Enamikele mängijatele meeldib Saaremaal. Siin on toetav klubi ja asjad on korrektselt aetud. Meile pole kolme tegevusaasta jooksul keegi öelnud, et tingimused oleksid tipptasemel spordi tegemiseks kehvad. Esmalt mõistagi prooviksimegi Eesti mängijatega kokkulepetele jõuda. Ma arvan, et eestlastel on kriisiajal välismaalt ka raskem head lepingut saada. Samas ei ütle ma, et me mängiksime tingimata ainult kohalike meestega. Tänavune hooaeg tõi meid Euroopas tänu eurosarjale rohkem pildile. Suhtlen paljude agentidega regulaarselt ja nende sõnul on Saaremaa koht, kuhu mängijad julgevad ja tahavad tulla. Huvi on tundnud juba nii need leegionärid, kes on varasemalt meil mänginud, kui ka need, kes on meie kohta ainult kuulnud.

Loe ka: Kolm Saaremaa Võrkpalliklubi leegionäri on endiselt Eestis lõksus

scroll to top