fbpx
Close

Haruldaselt vähe tõsteid saanud Täht: mul polnud mingit põhjust sidemängijaga rääkima minna

Robert Täht koos temporündajast meeskonnaaslase Mustafa Kociga. | Foto: CEV

Türgi meistrivõistlustel tehti eile algust poolfinaalidega, kui Robert Tähe koduklubi Izmiri Arkas alistas võõrsil Oliver Venno tööandja Istanbuli Galatasaray üllatavalt kindlalt 3:0 (18, 18, 21)

“Üllatav oli tulemus meilegi,” tunnistas Täht täna pärastlõunal Võrkpall24.ee’le. “Domineerisime kohtumist esimesest punkti alates. Galatasaray mängis ühtpidi kehvasti, teisalt öeldakse, et vastane mängib täpselt nii, nagu sa lased tal mängida. Meie tegime oma asjad korrektselt ära, pealegi oli meie noorel diagonaalründajal väga hea päev.”

Izmiri vedas tõepoolest võidule 20-aastane Türgi võrkpalli tulevikulootus Adis Lagumdzija, kes kogus lühikesest mängust hoolimata suisa 23 punkti (+18). Diagonaalründaja realiseeris 28 tõstest 18 (64%), lisaks tõi ta kolm punkti blokiga ja kaks serviga. Täht tegi punktisaaki silmas pidades ühe oma Türgi-karjääri tagasihoidlikumatest esitustest, kogudes 4 punkti (-1). Täismängu kirja saanud eestlane, kes on eelkõige tuntud just oma võimsa rünnaku poolest, teenis vaid 10 tõstet, millest lõi maha 2 (20%). Lisaks kogus ta kaks punkti serviga.

“Ütleme nii, et keskendusin seekord muudele asjadele kui tavaliselt. Minu ülesanne oli servi vastuvõttu organiseerida ja ise hästi servida. Kuna mäng toimis ja võitsime 3:0, siis olen rahul – see on ju ikkagi meeskonnamäng. Lagumdzijal oli hea päev ja seetõttu mängis meie sidemängija väga palju rünnakuid tema peale. Kui mäng poleks toiminud ja nii paljud tõsted oleksid temale läinud, oleks ma ilmselt sidemängijaga rääkinud, aga eile polnud selleks mingit põhjust ega vajadust,” ütles Täht.

Istanbuli resultatiivseim oli eile oodatult Venno, kelle arvele jäi 14 punkti (+3). Tartlane realiseeris 29 tõstest 11, lisaks lõi ta kolm ässa.

“Ega ta enda nägu polnud tegelikult. Kogu Galatasaray meeskond oli igas elemendis kuidagi kahvatu. Tõsi, Oliveri servid töötasid hästi. Tema suutiski ainsana Galatasaray paaril korral meile lähemale tuua, kuid vahe oli ikkagi nendeks hetkedeks juba piisavalt suur.”

Tähe sõnul tundsid Izmiri nooremad mängijad eilsest võidust suurt rõõmu, ent võrulane toonitab, et seeria pole veel sugugi läbi.

“Seeria käib kahe võiduni ja Galatasaray tuli mäletatavasti alles hiljuti CEV Cupis nii poolfinaalis Kemerovo kui finaalis Trentino vastu suurest kaotusseisust välja. Olen kindel, et nad on esmaspäeval teist nägu. Pean meie noormängijatele, kes eile juba kullale hakkasid mõtlema, seda meelde tuletama. Tunnen end siin meeskonnas üleüldiselt kogenud mängijana, aga kui koondisse Kerdi (Toobal) ja Raidu (Rikberg) kõrvale naasen, siis saan aru, et olen ka ise veel tegelikult noor mees,” muigas 25-aastane võrukas, kes on noortele talentidele üles ehitatud Türgi klubis 25 eluaastaga üks vanemaid liikmeid.

scroll to top