fbpx
Close

Harvanähtav sisetüli profivõrkpallis: Saare koduklubi mängijad hakkasid peatreeneri vastu sõdima

Kevin Saar (vasakul) ja Luzern Volley. | Foto: klubi koduleht

Kevin Saare koduklubi Luzerni Volley on alustanud Šveitsi kõrgliiga uut hooaega kahe kindla kaotusega, kuid, nagu selgub, tekkis meeskonnas juba hooaja eel tõsine sisetüli.

“Meeskonnasiseselt oli eelmine nädal väga raske, just emotsionaalselt,” tunnistab Saar. “Meil oli meeskonnas kaks mängijat – nurgaründaja ja sidemängija -, kes polnud rahul treeneritööga. Kõik algast sellest, et nad ei pääsenud vastupidiselt isiklikele ootustele algkoosseisu. Nad hakkasid treenerile vastu töötama ja jõusaalitrenne üleüldse ignoreerima. Nende arvates arendati jõudu täiesti valesti. Minu jaoks oli profimeeskonnas sellise suhtumise nägemine täiesti ootamatu.”

23-aastane Saar valiti hooaja eel klubi kapteniks ning ka see otsus ei meeldinud nimetatud nurgaründajale.

“Tema arust peaks kapten olema kohalik mees ja mõistma keelt. Treenerid sedasi ei arvanud ja jälle tekkis lahkheli. Klubi esitas lõpuks mõlemale mängijale ultimaatumi: kas hakkate jõusaalis käima ja treenerite otsuseid aktsepteerima või lahkute. Nurgaründaja otsustas seepeale klubist lahkuda, teine on hetkel n-ö katseajal.”

Isiklikus plaanis on Saar elu esimest välishooaega alustanud resultatiivselt. Kahe mängu ja kaheksa geimiga on ta kogunud 32 punkti (+12).

“Põhiraskust kanname mina ja serblasest diagonaal Strahinja Brzakovic. Probleem ongi olnud seotud teise nurgaründaja panusega. Just sellel positsioonil annaks võistkonnal kõvasti juurde panna nii vastuvõtul kui rünnakul,” ütleb saarlane.

“Usun, et selline keeruline nädal võis jätta meie viimasele mängule jälje. Aga selle nädala esimest trenni vaadates tundub, et sisekliima on oluliselt paranenud. Meestel on rohkem võitlustahet ja omavahel räägitakse juba pühapäevasest mängust, kus vastu tuleb mitte just parimas vormis meeskond,” lisab Saar.

Luzern jätkab liigat Nafelsi vastu, kes pole kahe vooruga võidu- ega geimiarvet veel avanud.

scroll to top