fbpx
Close

Heas hoos TalTech vaevleb mängijatenappuses

Markus Veltson (nr 17). | Foto: TalTech

TalTechi võrkpallimeeskond on olnud tänavusel hooajal Credit 24 Meistriliigas üks suuremaid üllatajaid. Kümnest mängust neli võitu kogunud ülikoolimeeskond paikneb tihedas liigatabelis kaheksandal kohal ja heitleb vapralt play-off’i koha eest.

Kui väljakul näib kõik justkui korras olevat, siis mängijatega on peatreener Janis Sirelpuul kitsas käes.

Richard Orutaril lõi välja vana põlvevigastus ning hiljuti sai selgeks, et nurgaründaja vajab operatsiooni. “Mul on endal kõhrega sarnane probleem olnud. Loodetavasti saab ta hooaja teises pooles meid veel aidata,” sõnas Sirelpuu.

Teine nurgamees Keiro Jõgisalu vigastas novembri esimeses pooles sõrme. “Keirol löödi trennis väike sõrm mitmest kohast katki. Aga ta on nüüd juba tagasi ja käib võrgul löömaski, ainult blokki pole veel proovinud.”

Mullu diagonaalründaja positsioonil end pildile mänginud Tarvo Täht pole seljaprobleemide tõttu tänavu sisuliselt mänguaega saanudki. “Tarvol on selg hapu. Ootame just, et ta saaks arsti juurde aja, siis oskame rohkem öelda,” selgitab Sirelpuu.

Temporündaja Markus Veltson tegi mõne nädala eest treeningul samuti liiga seljale. “Ta on nüüd paar trenni taas kaasa teinud, kuid hüpanud veel pole. Loodetavasti on Markus peagi siiski tagasi.”

Olgugi et koolikohustuste ja vigastuste tõttu osaleb TalTechi treeningutel kohati vaid 5-6 meest, ei näe Sirelpuu olukorda liiga tumedates toonides.

“Minu jaoks on hea märk see, et nüüd hakkavad mitmed mehed juba vigastuspausilt tagasi tulema,” ütleb juhendaja. “Siin pole nii väga hullu midagi. Kui vigastustest rääkida, siis ega tervet tippsportlast polegi ju olemas. Kõigil on midagi viga. Pealegi käivad meil vahel Jaan Prassi treeninggrupi noored abiks trennides.”

TalTechi jaoks on võitlust play-off’i koha eest silmas pidades äärmiselt oluline, et kolm liidrit ehk sidemängija Aleksander Eerma ning diagonaalründaja Mihkel Nuut ja nurgaründaja Valentin Kordas terved püsiksid. Meeskond jätkab hooaega 11. detsembril kodus Rakvere vastu.

 

scroll to top