fbpx
Close

Hendrik Rikand: kogu naiskonna jaoks oli magus alistada Ojametsa juhendatav noortekoondis, kellelt oodatakse tänavu päris palju

Salme Adeele Hollas (nr 6) ja Ann Starkopf (nr 17) . | Foto: Riina Vals/SK Duo

Möödunud nädalavahetuse tähtsaimas Eesti naiskondade kohtumises alistas Tartu Ülikool/Bigbank Balti liiga raames kodus 3:0 (22, 14, 20) Audentese SG/Noortekoondise.

Kohtumine oli eriline eelkõige võistkondade peatreenerite tõttu, sest mõne aasta eest Tartu naiskonna Eesti ja Balti parimaks klubiks kergitanud Andrei Ojamets juhendab tänavusest hooajast Audentese noori. Tartu nüüdne loots Hendrik Rikand oli aga klubi edukamatel aastatel Ojametsa kõrval abitreener.

“Eks võita on ikka parem kui kaotada,” sõnas 34-aastane Rikand Võrkpall24’le. “Minu ja kogu naiskonna jaoks oli magus alistada Andrei juhendatav noortekoondis, kellelt oodatakse tänavu päris palju. Samas on selge, et see mäng ei omanud üleliia suurt kaalu ja võitu ei saa üle tähtsustada.”

Mängu murrang nähti ära juba avavaatuses, kus tartlannad tulid välja 14:18 kaotusseisust ja võtsid 25:22 geimivõidu. Kaks järgmist geimi olid ühepoolsemad. Katariina Vengerfeldt ja Ingris Suvi tõid võitjatele 12 ning Gerli Gull 10 punkti. Külaliste resultatiivseimaks tõusis Liisbet Pill, kelle arvele kogunes 10 punki. Rünnakul näitasid võõrustajad 46-protsendilist efektiivsust, Tallinna esinduse sama näitaja oli 35%. Blokipunkte kogusid tartlannad 8 ja serviässasid 7, kaotajate samad näitajad olid 4 ja 3.

Andrei Ojamets ja Hendrik RIkand. | Foto: Riina Vals/SK Duo

“Ma arvan, et me suutsime avageimis kaotusseisus pea külmana hoida ja rasked hetked ära kannatada. Tegime vähe lollusi,” rääkis Rikand. “Kui saime Kuivoneni (Audentese liider Eva Liisa Kuivonen – toim.) kolmel korral järjest blokiga kinni, tekkis Audentesel paanika ja tundus, et nad ei taastunudki sellest. Teise geimi otsustas ära Salme Adeele Hollase pikk serviseeria.”

Hooaja avakuul on tartlastel olnud mõnevõrra probleeme nurgaründajate positsioonil, sest mullused liidrid Ingrid Kiisk, Kadi Kalm ja Renate Pikk ei jätka naiskonnas mängimist. Raskest seisust on Tartut välja aitamas kaks noort: Võrust laenatud Salme Adeele Hollas ja Tallinnast mängudel käiv Gerli Gull.

“Kui statistikat vaadata, siis kõrgemate rünnakuprotsentidega olid meil taas temporündajad ja diagonaal, aga kui naiskondlik rünnak on väga korraliku 50 protsendi juures, siis pole vahet, kust need punktid tulevad. Ütleme nii, et Audentese bloki vastu andis rünnata küll,” ütles Rikand.

Kui suur oli võidumängus Tartu kogenuima liikme, 31-aastase sidemängija Ann Starkopfi roll? “Ann veab meie võistkonda kaptenina väga hästi. Fakt, et me suutsime pea külmana hoida, oli paljuski just tema teene. Ta ei hakanud raskel hetkel midagi leiutama, vaid jätkas tehtut ja see toimis. Ega Annil eelmisest hooajast mängukogemust eriti pole (põhisidemängijana tegutses Liis Noormets – toim.), aga ütleme siis nii, et teda aitab elukogemus,” vastas Rikand.

Turniiritabelis hoiab 9 punktiga esikohta TalTech/Tradehouse. Kuuendal kohal paikneval Tartu Ülikool/Bigbankil on kahe mänguga kirjas kolm ja seitsmendal real asuval Audentese SG/Noortekoondisel kolme mänguga samuti kolm punkti.

Eesti naiskonnad jätkavad Balti liigat sel nädalavahetusel, tartlased kohtuvad võõrsil Alytuse ja Kaunasega. “Loodame, et tagasi tulles on ainult mängutulemus positiivne, mitte miski muu,” muigas Rikand.

scroll to top