fbpx
Close

Henri Treial leidis viimasel minutil välismaalt väärika kosilase

Henri Treial. | Foto: Siim Semiskar

Eesti võrkpallikoondise temporündaja Henri Treial jätkab karjääri Itaalia esiliiga keskmike hulka kuuluvas Mondovi klubis. Samas meeskonnas alustab uut hooaega ka nurgaründaja Kristo Kollo.

“Olen lõppkokkuvõttes üleminekuga rahul, sest Itaalia esiliiga on ikkagi väga kõva sari. Võrreldes Tšehhi liigaga on edasiminek korralik,” sõnas 26-aastane Treial Võrkpall24’le.

Olgugi et Treial tüüris eelmisel hooajal Karlovy Vary Karlovarsko klubi esmakordselt Tšehhi meistriks – seejuures viimases finaalmängus tõi eestlane koguni 18 punkti (!) -, oli kosilaste huvi tema vastu üllatavalt väike. Kevadel uuris maad Soome meister ja Meistrite liigas mängiv VaLePa, ent seejärel saabus pikk vaikus.

“Lootsin tegelikult suve alguses uue klubi leida, aga ausalt öeldes ei tehtud mulle suvel (enne Mondovit) ühtegi pakkumist välisklubidest. Viimastel nädalatel olin juba ühenduses Tartu Bigbankiga, et võõrsil klubita jäämise korral varuvariant olemas oleks. Ka Pärnu võttis mingil hetkel ühendust. Itaallastel tekkis huvi alles hiljuti, umbes nädal tagasi, ja nendega jõudsime lepinguni väga kiiresti. Tean, et Mondovi peatreener Marco Fenoglio küsis minu kohta arvamust nii Giannilt (Gheorghe Cretu – toim.) kui ka Kollolt,” rääkis eile Põhja-Itaalia klubi paberitele allkirjad pannud võrulane.

Tšehhist võitjamentaliteedi kaasa haaranud, loodab Treial aidata taset kergitada ka Mondovi klubis. “Jah, ega ma kaotama küll lähe. Kaks aastat Tšehhis pluss koondiselaagrid on teinud mind kindlasti paremaks mängijaks,” lisas Treial.

Treial kuulub algaval EM-valikturniiril ka Eesti koondisse, ent temporündaja kohal on teatavasti konkurents ülitihe. Pühapäeval jooksevad Läti vastu väljakule ilmselt Andri Aganits ja Timo Tammemaa, vigastusest taastuv Ardo Kreek valmistub servima sekkuma ning Treial on valmis kellelegi põhimeestest puhkust andma.

Mondovi koosseisuga saab tutvust teha siin.

scroll to top