fbpx
Close

Henri Treial siirdub aastase vaheaja järel välismaale

    Henri Treial. | Foto: CEV

Eesti võrkpallikoondislane Henri Treial pühib taas Maarjamaa tolmu jalge alt, kui siidrdub järgmiseks hooajaks Prantsusmaa esiliigaklubisse Saint-Nazaire’i meeskonda.

Tegemist on kuue päeva pärast 28-aastaseks saava võruka esimeseks hooajaks Prantsusmaal. Varasemalt on temporündaja mänginud kaks hooaega Tšehhis Karlovy Vary Karlovarskos, kellega tuldi hooajal 2017-2018 ka Tšehhi meistriks. Mullu pallis eestlane Itaalia esiliigaklubis Mondovi VBC’s ning tänavu koroonaviiruse puhangu tõttu pooleli jäänud hooajal kodumaal Saaremaa Võrkpalliklubis.

Eelmisel hooajal, enne kui liiga viiruse tõttu lõpetati, paiknes Saint-Nazaire 33 punktiga kolmandal kohal. Enneaegselt lõppenud võrkpalliaastal tegi Prantsuse klubi eest kaasa eestlastele tuttav mees, lätlane Toms Švans, kes mängis mitu hooaega Pärnu Võrkpalliklubis, kuid tema Saint-Nazaire’s ei jätka.

Uuel hooajal on klubi põhieesmärgiks võita Pro-B ning seejärel läbi üleminekumängude tõusta aste kõrgemale. 204-sentimeetrine keskblokeerija ei välista klubi kõrgliigasse pääsemise korral meeskonnas jätkamist ka ülejärgmisel aastal. Viimati nägi Saint-Nazaire’i Prantsusmaa kõrgliigas hooajal 2013-2014, mis lõpetati kümnendana. Klubi ise on loodud aastal 1972.

Hetkeseisuga näeb uuel hooajal lisaks Treialile Prantsusmaal veel mängimas Ardo Kreeki, kes pärast kaheksat aastat Pariisi Volleys lõi järgmiseks hooajaks käed Arago de Sete’iga, kus on kaks aastat pallinud ka Keith Pupart (2013-2015). Pärast aastast vaheaega Kreeka meistriliiganaiskonnas Pannaxiakoses, siirdub uuesti Prantsusmaale ka Kristiine Miilen, kes sõlmis lepingu eestlannade meelispaigaks kujunenud Nancyga, kus on mänginud nii Liis Kullerkann, Anu Ennok kui ka Julija Mõnnakmäe. Naiste esiliigas jätkab Terville’i klubis mängimist Polina Bratuhhina-Pitou.

Henri Treiali senine karjäär:

2008-12 Võru Valio
2012-16 Tartu Bigbank
2018-18 Karlovy Vary Karlovarsko (Tšehhi)
2018-19 Mondovi VBC (Itaalia)
2019-20 Saaremaa Võrkpalliklubi
2020-.. Saint-Nazaire (Prantsusmaa)

 

? Henri Treial renfort de poids, débarque au SNVBA !Central international Estonien mesurant 2m04, c'est un joueur…

Posted by SNVBA Volley-Ball on Reede, 22. mai 2020

scroll to top