fbpx
Close

Hindrek Pulga “Unelmate meeskond” | Wilfredo Leonist poolakate ja soomlase kaudu Stefan Kaibaldini

Hindrek Pulk ja tema “Unelmate koosseis”. | Fotod: Jegor Alejev/TASS/Reuters/AFP/Scanpix, Siim Semiskar, volley.ee

Võrkpall24.ee uue rubriigi “Unelmate meeskond” teine väljavalitu on Balti liiga viimaste aastate silmapaistvaim ründemängija Hindrek Pulk.

27-aastane saarlane valis seitsmikku äärmiselt hoolikalt ja nagu tulemus näitab, oli kulutatud aeg seda väärt – kokku sai üks lummav kooslus.

Hindrek Pulga “Unelmate meeskond”:

Temporündaja: “Ma alustan valikut temporündajatest, sest siin on mul kohe võtta üks kindel mees, kes peab selles tiimis sees olema. See on Timo Tammemaa! Olen temaga nii palju koos võrkpalli mänginud, võite tähistanud, aga ka niisama aega veetnud ja muresid jaganud, et võimatu oleks temata seda meeskonda ette kujutada. Kui Timost kui mängijast rääkida, siis ta on ju lihtsalt loodud võrkpalluriks! Ta on oma pikkuse kohta uskumatult kiire ja plahvatuslik kuju.

Temporündaja:Viljar Loor. Olümpiavõitja ja vaieldamatult Eesti kuulsaim võrkpallur tänase päevani. Tema saavutusteni ei näi ükski eestlane lähiajal jõudvat. Ma polnud küll tema mängijakarjääri ajal veel sündinud, ent olen näinud ja aru saanud, et ta oli pika mehe kohta väga osav. Näiteks suutis ta servi väga hästi vastu võtta, sest toona liberot ju veel polnud. Mul oleks suur au Viljariga koos unelmate meeskonnas mängida.”

Sidemängija: “Kunagi, kui ma veel noor olin ja mänge vaatasin, hakkasid mulle millegipärast hirmsasti poolakad meeldima. Seepärast valin Pawel Zagumny. Mind hämmastas see, kui kõrge eani ta suutis tipptasemel võrkpalli mängida. Tema tõsteid oleks lausa lust maha lüüa.”

Diagonaalründaja:Mariusz Wlazly. Vaatasin poisikesena palju tema videoid ja leidsin sealt endaga ilmselt väikeseid sarnasusi. Kuna ka tema on suhteliselt lühike mängija oma positsiooni kohta – meil on mõlemal pikkust 194 sentimeetrit -, oli ta mu suureks iidoliks. Wlazly hüppevõime oli meeletu. Tahaksin ka ise sellesse unelmate tiimi kuuluda, aga lepiksin auväärses seltskonnas hea meelega varumehe rolliga.”

Libero: “See on üks keerulisemaid valikuid. Mulle on jätnud väga sümpaatse mulje Soome koondise noor libero Lauri Kerminen. Valin tema!”

Nurgaründaja: “Ütlen Stefan Kaibald! Sellesse staaridest kubisevasse meeskonda oleks vaja veidi noorust ja uljust. Stefani näol on tegu väga huvitava kujuga. Hakkame temaga uuel hooajal koos Tartu Bigbanki esindama, nii et loodetavasti näen ka lähemalt ära, kui osav ta tegelikult on.”

Nurgaründaja: “Stefani kõrvale oleks vaja tippmängijat, kellelt õppida saaks. Valin seetõttu kõige suurema staari – Wilfredo Leon. Ta on vaieldamatult maailma parim nurgaründaja, seda näitavad nii tema klubiga kui ka individuaalselt võidetud tiitlid.”

Unelmate meeskonna peatreener: “See on kerge valik – Toomas Jasmin. Tema oli noorena Saaremaal minu treener ja me saame siiani väga hästi läbi. Ta sobiks ideaalselt sellisesse võistkonda, sest ega neid staare õpetada poleks väga vaja, pigem tuleks vahel õigel hetkel nõu anda. Ja mentaalne pool on Toomasel äärmiselt tugev.”

Toomas Jasmin | Foto: volley.ee
scroll to top