fbpx
Close

Hindrek Pulk: see on ju arusaadav, miks sel aastal stabiilsust pole olnud

Hindrek Pulk. | Foto: Allan Mehik/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi ja Tallinna Selveri vaheline Credit24 Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria on pakkunud võrkpallifännidele tõelise maiuspala – kui veel seeria kolmanda mängu kolmandas geimis oli pealinna võistkonnal kasutada matšpall, mis oleks kõigest kolme kohtumise ja üheksa geimiga taganud finaalikoha, siis tänaseks oleme jõudnud seisu, kus kõik sõltub viienda mängu tulemusest.

Seerias on olulist rolli mänginud Kuressaare võistkonna diagonaalründaja Hindrek Pulk, kes oli ka seeria viigistanud mängus võitjate poolel resultatiivseim nii toodud punktide (18) kui ka efektiivsusnäitaja (+10) arvestuses. Püüdsime pärast kolmapäevast mängu 30-aastase diagonaalründaja juba riietusruumi sügavustest Võrkpall24 diktofoni ette, et uurida mängu, seeria, aga ka hooaja muljete kohta. Nüüd, seeria viienda mängu eel, on viimane aeg usutlus avaldada.

Esmalt palju õnne mängu võidu puhul! Tundus, et kõik, mis sa lõid, ka vastaste poolel maha jäi!

Aitäh! Ma ei teagi, kui kõrvalt nii tundus, siis võib-olla tõesti. Endal oli selline mängupausilt tulemise tunne. Arvan, et natukene paremini saab igat asja teha. Eks nüüd tuleb keskenduda järgmisele mängule.

Milline on su vorm hetkel ja kuidas ennast platsil tunned?

Ei saa kurta. Arvan, et olen suutnud hästi stabiilsust hoida läbi kogu hooaja. Ehk õnnestub edasi ka. Päris sellist teravat tippvormi hetkel pole, aga eks see on arusaadav ka – kümme päeva saime ju isolatsioonis olla. Aga üldiselt ei saa kurta.

Kuidas tervise rindel olukord on?

Tervisest ei tahaks rääkida. Teeme nii, et täna halbadest asjadest ei räägi!

Kuidas senist hooaega tervikuna kirjeldaksid?

Eks need on nagu Ameerika mäed olnud. Alustasime põhjast ja nüüd oleme ülespoole roninud. Loodame, et ei tule enam järsku kukkumist.

Seeria neljas mängus tundus kõrvalt vaadates, et platsil oli hoopis teistsugune Saaremaa võistkond kui esimestes mängudes. Mis teie saladus oli – mida pausi ajal tegite?

Ei oskagi niimoodi täpselt öelda, mis me tegime. Ma arvan, et hea emotsioon viimasest mängust kandus edasi tänasesse päeva. Olen rahul ja õnnelik selle üle, et meeskond suutis niimoodi esineda.

Kas platsil oli ka kuidagi teistsugune tunne?

Platsil on minu meelest kogu aeg samasugune olla. Ikka kogu aeg hambad ristis võitled selle nimel, et võita ja vahet pole, millal ja kellega mängid!

Sa oled Saaremaa meeskonda esindanud ka varem, enne Tartu Bigbankis ja Chaumont’is mängimist. Kui peaksid võrdlema võistkonna taset enne ja nüüd, siis kuidas seda kirjeldaksid?

Arvestades seda, mis sellel hooajal läbi oleme pidanud elama, siis need kaks hooaega ei ole väga võrreldavad. Ütleme nii, et päris kindlasti oli eelmine hooaeg palju stabiilsem. Aga samas on ju ka arusaadav, miks sel aastal stabiilsust pole olnud. Meil ju sisuliselt pool võistkonda vahetus hooaja lõpu poole.

Kuidas kirjeldaksid võistkonna peatreenerit Ioannis Kalmazidist?

Ioannis on väga toetav treener, nõudlik samas ka muidugi. Ma arvan, et tema meid võistkonnana mängima paneb ja see oli täna kindlasti ka tema võit!

Kas ta on sulle ka midagi uut õpetanud või sinu stiili muutnud mingil moel?

Kas ta just mängustiili muutnud on, aga eks ta mängu ajal ja treeningutel pöörab tähelepanu nendele asjadele, mida ja kuidas paremini teha. Aga see ongi ju treeneri ülesanne.

Kuigi oli juttu, et täna keerulistest asjadest ei räägi, siis pean ikkagi küsima – mis juhtus enne seeria teist mängu (Pulk jäi treeneri otsusel mängust eemale – toim.)? Kuidas seda kommenteerid?

Ma võin nii palju öelda, et see oli peatreeneri otsus ja seda võib tema käest paremini küsida. Ei ole minu asi seda kommenteerida.

Nüüdseks on siis kõik selgeks räägitud ja unustatud?

No nagu näete, siis olen võistkonnas edasi ja platsil ka.

Mida ootad seeria viimasest mängust Selveriga?

Ootan kindlasti kõva võitlust! Et vahet pole, kuidas see mäng ka algab. Isegi kui peaksime jääma 2:0 taha, siis ei annaks alla ja igal juhul võitleks lõpuni.

Kuidas suveks plaanid on? Kas ootad juba väga koondisekutset?

Praegu elan päev korraga ja eks näis, mis saab. Kui kutsutakse, siis ikka lähen mängima, absoluutselt. See on ikka auasi!

scroll to top