fbpx
Close

Hirmkõva Rae võistkond ujus valdade suvemängude finaalis kaotusseisust välja

Dream Team: (vasakult) Keith Pupart, Madis Mäe, Siim Ennemuist, Kaupo Kivisild, Meelis Kivisild, Andres Savik, Karl Maidle, Kristjan Jürima; (all vasakult) Kevin Saar ja Karl Lilles. | Foto: erakogu

Nädalavahetusel peeti Kääriku uhkes spordibaasis Eesti valdade suvemängud, kus meeste võrkpalliturniiri raames näitasid jõu- ja ilunumbreid mitmed tänaseni tipptasemel mängivad mehed.

Turniiri võitis Rae vald, kus sirgete jalgadega pani võimsa võistkonna kokku endine TalTechi ja Rakvere nurgaründaja Kristjan Jürima. Lisaks Jürimale kuulusid võidukasse võistkonda sellised mehed nagu Keith Pupart, Madis Mäe, Siim Ennemuist, Kaupo Kivisild, Meelis Kivisild, Andres Savik, Karl Maidle, Kevin Saar ja Karl Lilles. Üheksast mehest suisa neli – Jürima, Pupart, Ennemuist ja Saar – on seejuures Saaremaa juurtega. Finaalis olid Rae võidunumbrid Kiili üle 2:1 (27:29, 25:22, 15:13).

Võrkpall24 uuris vastastele blokis kiviseina ette ehitanud Meelis Kivisillalt, kas Rae valla võistkond, kuhu kuulusid muuhulgas tänaseni tippsporti tegevad Pupart ja Saar, oli ülekomplekteeritud? “Ei tea, kas ikka oli,” muigas peamiselt temporündajana tegutsenud viljandlane. “Finaal oli tegelikult väga tasavägine. Võitsime Kiilit, kus lisaks noortele esiliigameestele mängisid ka näiteks Urmas Piik ja Rein Tiisaar, väga napilt, seega ehk olime hoopis alakomplekteeritud.”

“Aga turniir oli tore!” jätkas 30-aastane Kivisild. “Käisime iga mängu järel ujumas, kuna muul moel poleks sellises kuumuses vastu pidanud. Mäng oli küll veidi teistsugune kui saalis, sest mängitakse murul ja rannavõrkpalliga. Ka tagaliin oli suhteline, otseselt joont maas polnud. Igasugused asjad olid olemas, ka temporünnak. Kuni finaalini jagati mänguaega lõbusalt – ainult Karl Lilles oli läbi turniiri sidemängija -, aga kullamatšis tahtsid kõik korraga platsile minna. Jürima oli meil see, kes otsustas, millised mehed mängu pääsevad ja millised istuma peavad.”

Ent kes võis olla Rae võistkonna parim mängija seekordsel turniiril? “Oeh, ma tõesti ei tea!” kõlas Kivisilla vastus. “Täitsa ühtne sats oli. Päris ausalt, raske on kedagi välja tuua. Kõik pakkusid vigu ja kõik tegid ka midagi ilusat. Vanameister Pupart oli muidugi okei, vedas lõpus ka välja meid. Ja Kevin Saar peksis vahepeal palle sedasi maha, justkui tahaks maapõrkest vastu lage lüüa. Aga lage lihtsalt polnud, kuna mängiti väljas. Ennemuist sekkus finaalis väga hästi vahetusest. Ja diagonaalina tegutsenud Maidle pani umbes 25 blokki, teda tasub samuti välja tuua,” kiitis Kivisild.

Kivisild oli varemgi valdade mängudel osalenud, ent võidurõõmu maitses esmakordselt. Kiidusõnu jagus tal lisaks võistkonnakaaslastele ka Rae vallale, kes oli läbi turniiri sportlastele tugevaks taustajõuks.

“Rae vallas on selline korraldus, et pärast esimest võistluspäeva oli neil eraldi tellitud oma sportlastele Nancy esinema. Aga me läksime spordimeestena ikkagi mõistlikul ajal magama. Ja pärast teist päeva, kui turniiri viimane ehk seitsmes mäng põrgukuumuses lõppes, olime kõik nii läbi, et ei suutnud mõelda muust kui ainult sellest, et kuidas nüüd koju tagasi saada.”

Naistest võitis võrkpalliturniiri Võru võistkond. Käärikul, Otepääl ja Kuutsemäel toimunud 46. Eesti omavalitsuste suvemängudel oli suurtest valdades kokkuvõttes edukaim Rae vald, väikestest (kuni 8000 elanikuga) valdadest Kiili ning linnade arvestuses viis esikoha koju Paide. Mängudel osales üle 2000 võistleja 56 Eesti omavalitsusest.

scroll to top