fbpx
Close

Hokivahetused ja palju muud imelikku ehk mis kukutas Cretu uue koduklubi Euroopa tipust?

Rzeszowi Asseco Resovia. | Foto: PlusLiga

Eesti koondise lootsist Gheorghe Cretust sai täna seitsmekordse Poola meistri Rzeszowi Asseco Resovia peatreener. Kui esmapilgul on tegemist mõistagi rõõmusõnumiga, siis midagi kerget rumeenlasest tegelikult ees ootamas pole. Nimelt peab Cretu vedama meeskonna välja kaks ja pool aastat kestnud mõõnast.

Resovia oli 2015. aasta kevadel võrkpallimaailma tipul. Poola meistrivõistlustel võideti kuld ja Meistrite liigas hõbe. Järgneval kevadel õnnestus Resovial teenida kodusel tšempionaadil veel hõbe, kuid kahel viimasel aastal jäädi juba medalita. 2017. aastal oldi neljandad ja 2018. aastal alles kuuendad. Tänavust hooaega alustati aga teatavasti nelja kaotusega, seejuures vastastest ei kuulunud keegi isegi liiga tippude hulka.

Võrkpall24 tegi veidike taustatööd ja toob välja kolm peamist põhjust, mis Poola suurima publikuarvuga klubi katastroofini viisid.

*Peatreener Andrzej Kowali isik. Poola võrkpalliringkondades on juba mitmeid aastaid imestatud, miks 2011. aastast klubi juhendanud Kowalit keegi lahti ei lasknud. Meeskond jõudis tema juhendamisel küll 2015. aastal Euroopa tippu, kuid, nagu juba öeldud, on kõik sellele järgnev olnud kohutav. 2017. aastal palkas klubi uueks lootsiks tegelikult itaallase Roberto Serniotti, kuid kiiret edu ei saabunud ja peagi oli Kowal tagasi ametis. Et Kowal ei säranud oma isiku- ega treeneriomadustega, vahetus koosseis tihti ja supertähtede meeskonda meelitamine muutus iga aastaga üha keerulisemaks. Taoliste näidete hulka kuulub ka Robert Täht, kes tänavu ilmselt eelkõige just treeneri tõttu Resoviale Izmiri Arkas Spori (ja Glenn Hoagi) eelistas. Ent miks hoiti Kowalit klubis nii pikalt? Sest tal olid juhtkonnaga väga head isiklikud suhted.

*Imelik kompleteeritavus. Kui me vaatame tänavust Resovia koosseisu, leiame sealt kuus leegionäri neljale positsioonile. Et Poola liigas peab vähemalt kolm kohalikku mängijat olema kogu aeg väljakul, jätab selline leegionäride positsioonipaigutus treeneritele vähe vangerdamisruumi. Teisalt pole Resovial õnnestunud (eelmisest punktist lähtuvalt) palgata enam ka maailma kõige kuumemaid mängijaid, olgugi et eelarve osas ei jää nad Poolas kellelegi alla.

*Hokivahetused. Resovias polnud harvad juhud, kui mänguaega said suisa kõik 14 (!) kohtumiseks üles antud võrkpallurit. Taolist idast pärit mudelit, kus väljakule pääses iga mängija, ei kasuta 21. sajandi tippspordis naljalt enam ükski võistkond. Et suures mängus läbi lüüa, tuleb treeneritel leida hästi kokku mängiv tuumik, milles tehakse mängu jooksul vajadusel üks-kaks muudatust. Resovia talitas aga vastupidiselt.

Loe ka: Gheorghe Cretu asub juhendama Poola tippklubi!

 

 

 

scroll to top