fbpx
Close

Hollandi põhimees: peame mängima palju paremini, kui tahame Eestit võita

Thijs Ter Horst (nr. 4). | Foto: Gertrud Alatare

Eesti rahvusmeeskond pidas pühapäeval Euroopa Kuldliigas maha tulise heitluse Hollandi koondisega, kui pea 2000 pealtvaataja ees alistati tulpidemaa 3:2.

Hollandlaste üks resultatiivsemaid oli viimases kolmes geimis mänginud Thijs Ter Horst, kes kogus 10 punkti (+2). Alates 2013. aastast Hollandi rahvuskoondisse kuuluv nurgaründaja sõnas Võrkpall24’le antud intervjuus, et nad ei olnud mängu alguses täielikult keskendunud.

“Terve mäng käis mõlema meeskonna poolt üles ja alla. Kord saime viis punkti järjest ja seejärel suutsime mitu punkti järjest ära anda. Me ei olnud mängu alguses täielikult keskendunud, seetõttu kaotasime esimesed kaks geimi. Kui me tahame olla paremad, peame suutma rohkem keskenduda,” arutles 27-aastane mängumees.

Kõigis kolmes voorus on Holland mänginud maksimaalsed viis geimi, kuid Ter Horsti sõnul on see mõistetav.

“Ma arvan, et see on meie erilisus. Meil on mõned uued mängijad ja kokkumäng pole veel nii hea. Sellest tulenevalt tehakse palju vahetusi ja see avaldub ka tulemustes, kuid töötame parema mängupildi saamise nimel edasi,” lausus aastaid Itaalias mänginud, kuid lõppenud hooajal Lõuna-Koreas leiba teeninud hollandlane.

204-sentimeetrise Ter Horsti sõnul tegi Eesti hea mängu, kuid millegi erilisega meie mehed neid üllatada ei suutnud.

“Me teadsime, et Eesti on hea ja tugev meeskond. Täna (intervjuu on tehtud üleeile – toim.) surusid nad meid hästi serviga ja mängu edenedes näitasid nad ka väga head mängu nii blokis kui kaitses. Me peame olema ise palju paremad, et neid korduskohtumises võita,” ütles ta. Teatavasti on kordusmänguks Eesti koondises tagasi ka põhikuuik, mis teeb Hollandi olukorra veelgi keerulisemaks.

Teatavasti kuuluvad Eesti ja Holland ühte alagruppi ka septembris algaval EM-finaalturniiril, kuid nurgaründaja sõnul nad sellele veel ei mõtle.

“Jah, me oleme tõesti samas alagrupis, kuid me veel ei mõtle EM-ile, sest sinna on kõvasti aega. Praegu keskendume täielikult Kuldliigale ja sellele, et saaksime võistkonnana aina paremaks ja paremaks,” rääkis Ter Horst.

Küsimusele, mis on Hollandi eesmärgid EM-il, vastas Ter Horst nõnda: “Me ei ole sellest veel väga palju rääkinud, sest ees on pikk suvi. Muidugi me tahame teha hea turniiri. Eriti just seetõttu, et alagrupimängud toimuvad meie kodus, kus me tahame näidata võimalikult head ja ilusat võrkpalli. Eks paistab, mis saama hakkab.”

 

 

scroll to top