fbpx
Close

Hollandlased läksid täispangale, ebaõnnestusid ja on nüüd suures hädas

Hollandi koondislased Anne Buijs ja Kirsten Knip pärast kaotust Saksamaale pisarais – unelm olümpiast kustus. | Foto: AFP/Scanpix

Hollandi rahvuskoondiste ebaõnnestumine olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril on viinud kohaliku alaliidu suurte rahaliste raskusteni, vahendab NRC.

Pankrotiga seisavad hollandlased silmitsi peamiselt just oma naiskonna tõttu, kellesse investeeriti otsustava valikturniiri eel miljon eurot. Sellest pool ehk 500 000 eurot maksti Euroopa võrkpalliliidule Euroopa tsooni turniiri korraldamisõiguse saamiseks. Mängud peetigi eelmisel nädalal Apeldoornis.

Teine märkimisväärne summa kulus sellele, et maksta kinni naiskonna eelmise peatreeneri Jamie Morrisoni lepingu ennetähtaegselt lõpetamine. Ameeriklane oli vastutav naiskonna suviste ebaõnnestumiste eest. Suvisel OM-kvalifikatsiooniturniiril jäi edasipääs kindlustamata, EM-finaalturniiril alistati Eesti ja võideti C-alagrupp, kuid saadi lõpuks alles viies koht ning edu ei tulnud ka EM-ile järgnenud FIVB World Cup’il.

Hollandi alaliit oli läinud suve järel täispangale, lootes, et jaanuaris Apeldoornis toimuval otsustaval OM-valikturniiril suudetakse samuti kalliks maksma läinud uue peatreeneri, itaallase Giovanni Caprara juhendamisel teenida viimane olümpiapilet, ent naiskond kaotas poolfinaalis 0:3 Saksamaale ja jäi riigi kahe miljoni euro suuruse olümpiatoetuseta. Et Hollandis püsib tippsport üha enam elus tänu riigi toele – erasektori osakaal väheneb -, on täna suur küsimärk, mil moel nende meeskond ja naiskond tuleval suvel võlgades olles oma tegevust jätkab.

Kui Hollandi naiskond kuulub maailma vaieldamatusse tippu, siis nende meeskonnale otsustava OM-valikturniiri eel enam nii tugevalt ei panustatud, sest edasipääs olnuks suurüllatus. Tõsi, suvel oli ka Hollandi meeskond OM-valikturniiri üks korraldajaid, ent jäi oma alagrupis USA järel teiseks. Lisaks oli Holland mäletatavasti sügisese meeste EM-finaalturniiri üks korraldajaid, mis tähendas, et suured väljaminekud olid seotud ka nendega.

scroll to top