Hollas ja Soomets triumfeerisid Pärnus leedulannade ees, meestest esikoht Plavinšile ja Tocsile

Liisa Soomets ja Heleene Hollas hetk pärast finaali viimast punkti. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rannavolle Grand Prix sarja järjekordne etapp Pärnus kandis Nathan/McDavid Cup nime. Taas oli osalejate seas lisaks meie tugevamatele hulgaliselt sportlasi Lätist ja Leedust, vahendab volley.ee.

Algselt kahele päevale kavandatud põhiturniir mängiti ära ühel päeval, sest laupäeval ei lubanud kogu Eestis möllanud tormituul Pärnu rannas võrkpalli mängida. Ometi suutsid korraldajad pühapäeval kõik planeeritu kenasti läbi viia, ainukese muudatusena mängiti geimid tavalise 21 asemel 15-punktilised.

Põhiturniiri alustasid nii naistel kui meestel 16 paari, kes olid jagatud neljastesse alagruppidesse. Naiste turniiril jõudsid alagruppide võitjatena ¼-finaalidesse Heleene Hollas – Liisa Soomets, leedulannad Ieva Vasiliuskaite – Daniele KvedaraiteIeva Dumbauskaite – Gerda Grudzinskaite ja Läti paar Kristine Briede – Krista Paegle. Alagruppides 2. ja 3. kohale tulnud paarid selgitasid omavahel veel neli veerandfinalisti. Sellest sõelast tulid edukalt läbi Marta Ozolina – Luize Skrastina, Kadi Kalm – Liina Kais, Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov ja Dominyka Naudužaite – Rugile Grudzinskaite.

Veerandfinaalidest väljusid võitjatena Hollas – Soomets, Briede – Paegle, Dumbauskaite – Grudzinskaite ja Vasiliuskaite – Kvedaraite. Esimese poolfinaalis võitsid meie Hollas – Soomets lätlannasid, leedukate omavahelisest poolfinaalist tulid võitjana välja Dumbauskaite – Grudzinskaite.

Kolmanda koha mängus jäid peale Briede – Paegle ja nii läks turniiri pronks Lätti.

Finaal Hollas – Soometsa ja Dumbauskaite – Grudzinskaite vahel algas Eesti paarile ehmatavalt. Esimese geimi kaotasid meie neiud 8:15. Ometi suudeti end koguda ning kaks järgmist geimi võideti publiku suure toetuse saatel 15:10 ja 15:11. Nii ka mängu ja turniirivõit 2:1 Eestisse.

Naiste turniiri esikolmik:

1. Heleene Hollas – Liisa Soomets

2. Ieva Dumbauskaite – Gerda Grudzinskaite

3. Kristine Briede – Krista Paegle

Meeste turniiril väljusid alagrupist võitjatena Eesti paarid Mart Tiisaar – Karli Allik, Urmas Piik – Sander Steinberg ning Läti paarid Martinš Plavinš – Edgars Tocs ja Arnis Relinš – Ardis Daniels Bedritis. Vaheringist võitlesid endale ülejäänud veerandfinaalikohad Timo Lõhmus – Dimitri Korotkov, Kaur Erik Kais – Rasmus MeiusSteven Kabanen – Karl Jaani ja Leedu paar Artur Vasiljev – Robertas Juchnevic.

Veerandfinaalidest väljusid võitjatena ning jõudsid poolfinaali Plavinš – Tocs, kes alistasid 2:1 Lõhmus – Korotkovi; Relinš – Bedritis, kes võitsid 2:0 meie noori Kais – Meius; Vasiljev – Juchnevic, kes murdsid väga tasavägises mängus 2:1 (otsustav geim 19:17) Piik – Steinbergi ning Tiisaar – Allik, kellele ei saanud vastu Kabanen – Jaani.

Poolfinaalidest esimeses olid omavahel vastamisi lätlased. Sellest väljus võitjana tituleeritum paar Plavinš – Tocs. Teises poolfinaalis kaotasid Tiisaar – Allik leedukatele küll esimese geimi, aga võitsid seejärel päris kindlalt kaks järgmist ja nii tuli finaalikoht tulemusega 2:1.

Kolmanda koha mängus olid Relinš – Bedritis oma Leedu kolleegidest üle 2:1.

Finaalis Plavinš – Tocs meie Mart Tiisaarele ja Karli Allikule väga palju võimalusi ei andnud ja nii läks turniirivõit sarnaselt kahe nädala tagusele Grand Prix etapile taas Lätti.

Meeste turniiri esikolmik:

1. Martinš Plavinš – Edgars Tocs

2. Mart Tiisaar – Karli Allik

3. Arnis Relinš – Ardis Daniels Bedritis

Naiste turniiri MVP-ks valiti Ieva Dumbauskaite, meeste turniiri parimaks mängijaks hinnati Karli Allik.