fbpx
Close

Hollas Tartu naiste kadunud kindlusest: anname geimi ära ja sealt läheb mäng allamäge

Eliise Hollas (keskel). | Foto: Brit Maria Tael/volley.ee

Naiste Eesti meistrivõistlustel peeti täna finaalseeria kolmas kohtumine Tallinna Ülikool/Kikase ja Tartu Ülikool/Bigbanki vahel. Kodusaalis võttis olulise 3:0 (25:15, 26:24, 25:16) võidu põhiturniiri võitjaks tulnud Kikas ja läks sellega kolme võiduni peetavat seeriat 2:1 juhtima.

Vahetult peale mängu tegi Võrkpall24 juttu tartlaste temporündaja Eliise Hollasega, kes esimest Tallinna Ülikooli hallis toimunud kaotusmängu käevigastuse tõttu pingilt vaatas. Hollas oli mängu tulemuses ilmselgelt pettunud ja arvas esialgu, et ei oska mängu käiku ja tagamaid kuidagi kommenteeridagi.

“See hall meile ei meeldi, seda võib öelda,” kommenteeris ta alustuseks pisikese saali eripära. Andes au ka vastasnaiskonnale, kes Tartu rünnatud pallid kaitses ilusti üleval hoidis, leidis Hollas siiski, et mängu võti peitus tartlannade enda esituses.

“Tegelikult jäi asi meie taha. Kõik kolm mängu on kulgenud nii, et esimeses geimis läheme juhtima, geimi keskel laseme vastased järele ja siis laseme veel mööda ka, nii et avageimi võidavad nemad. Eile (laupäeval – toim.) suutsime esimese geimi kaotusest veel tagasi tulla, aga kaks siinset mängu on sellest alates allamäge läinud. Peame kuidagi suutma kogu geimi kindlalt mängida, muidu ongi tulemus selline nagu ta on.”

Seeria kolmandas kohtumises 8 punkti (+4) toonud keskblokeerija Hollas oligi Bigbanki edukaim mängunaine. Eelmainitud käevigastus on võrulanna sõnul juba “okei” ja mängimist ei sega, kuigi pisike arm on käel endiselt näha. “Mul oli selline imelik õnnetus, käsi oli natuke põletikus. Poolfinaalseeria viimastes kohtumistes oli olukord päris halb, aga nüüd on käega tegelikult kõik hästi.”

Mida peaks 29-aastase kogenud temporündaja arvates neljapäeval toimuvaks kodumänguks parandama? “Eks me peame kuidagi endas kindluse üles leidma. Oleme näidanud, et oskame hästi mängida küll. Meil tulevad järjest pikad vigade seeriad ja sealt on raske välja tulla,” tõi Hollas tartlannade mängupildis välja ohumomendi.

Samuti oli Tartu blokikuninganna nõus, et kui pühapäeval löödi Kikase seitsmele serviässale vastuseks vaid üks pallingupunkt, tuleb kodumängus tallinlasi just serviga kõvemini survestada. “Side jagab tõsted hästi laiali, keskele annab ka. Ei ole lihtne blokis olla, kui vastuvõtt on hästi käes. Siis on keeruline mängu lugeda, sest sealt võib tõesti igalt poolt rünnak tulla,” nentis Hollas.

Mäletatavasti suutis Bigbank laupäevases kodumängus kastanid tulest tuua ja seeria viigistada. Kui nii juhtub ka neljapäeval, otsustatakse kuldmedali saatus justnimelt kardetud Tallinna Ülikooli spordisaalis toimuvas viiendas finaalkohtumises. Neljapäevane kohtumine Tartu Ülikooli spordihoones algab kell 19. 

scroll to top