fbpx
Close

HOMME | Tali soovib Keele haavadele “soola juurde raputada”

Urmas Tali ja Avo Keel lähevad tänavu esmakordselt ametlikus mängus vastamisi. | Foto: volley.ee/Siim Semiskar

Credit24 Meistriliigas toimub eeloleval nädalavahetusel Eesti klubide osalusel kaks kohtumist, mis peetakse homme. Kell 16.00 kohtuvad Kuressaares Saaremaa VK ja Pärnu VK, kell 18.00 algab Tartus sealse Bigbanki ja Tallinna Selveri mäng. Mõlemast kohtumisest näitab otsepilti Postimees.

Saaremaa hoiab liigatabelis 6 punktiga neljandat kohta, Pärnu on 1 punktiga seitsmes.

Saaremaa VK peatreener Urmas Tali on nädalavahetuse eel meelestatud võitluslikult. „Pühapäeval tuleb kindlasti kõva õppetund ja eelnevad mängud on sellele n-ö ettevalmistuseks. Võib öelda, et oleme oma „karavaniga“ teel ja tahame võita,“ sõnas peatreener. „Tuleb nende meestega, kes mul on, nüüd nii hästi tegutseda kui võimalik ja tahame kindlasti Pärnu haavadele soola juurde raputada. Tegelikult on selge, et praeguse hetke tabeliseis ei näita Pärnu tegelikku taset, need Lätti sõidud ongi keerulised. Nende motivatsioon on kindlasti suur ja tahe võita samuti. Suuresti hakkab mäng nii meil kui neil sõltuma sellest, kuidas klapib sidemängija koostöö ründajatega,“ lisas Tali.

Pärnu juhendaja Avo Keel tõdes, et seis pole kiita ja hooaja alguses tabeli seitsmendal real paiknemine teeb meele mõruks. „Need Läti mängud läksid eelkõige psühholoogilise valmisoleku nahka. Selge see, et olukord on keeruline. Kui tahame Credit24 liigas ja seeläbi ka Eesti meistrivõistlustel head play-off’i asetust saada, siis meil palju mänguruumi enam pole. 4-5 kaotusega võib ilmselt põhiturniiri võidu ära unustada,“ sõnas Keel.

„Saaremaale tahame ikka võitma minna, mulle see ümmargune jutt, et „läheme endast parimat andma“ ei meeldi. Kaotusi ei tahaks üldse enam saada, samas tean, et ega me neist ei pääse, küsimus on, millal, kelle vastu ja kui palju neid tuleb. Saaremaa viimaseid mänge olen vaadanud, neil on vangerdamisruumi omajagu ja peame olema valmis erinevateks vahetusteks,“ lisas juhendaja.

Tartu Bigbank hoiab tabelis 6 punktiga teist kohta, Selver on 3 punktiga kuuendal positsioonil.

Tartu juhendaja Andrei Ojamets sõnas neljapäeval Rakvere vastu saadud pingelise 3:0 võidu valguses (kaks esimest geimi lõppesid 27:25), et seal ei saanud ta meeskonna tegutsemisega rahule jääda. Ojamets loodab mängijatelt Selveri vastu paremat tegutsemist. “Rakvere tegutses hästi ja meie ei saanud kuidagi oma emotsiooni üles. Kaitse ja bloki üle võib kõvasti nuriseda. Aga pühapäevale ja Selverile mõeldes, siis päevad pole vennad ja loodan seal asjad paremini toimima saada. Selver on noor ja tahtejõuline meeskond, kel paar säravat ründajat. Kinkima ei hakka nad meile midagi,” kommenteeris Ojamets.

Lisaks toimub nädalavahetusel neli mängu Läti klubide vahel: Jelgava – Daugavpils, Riia – Jekabpils, Riia – Daugavpils ja Jelgava – Jekabpils.

Vaata tabeliseisu!

scroll to top