fbpx
Close

Hooaega kahvatult alustanud Põlluäär karikafinaali eel: mis siin salata – õlg teeb haiget

Siim Põlluäär. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Homme Tartu Ülikooli spordihoones toimuva Aadu Luukase nimelistel Eesti karikavõistluste finaalis kohtuvad kell 19 kodumeeskond Tartu Bigbank ja Tallinna Selver.

Tiitlit kaitsev Tartu alistas poolfinaalseerias tulemusega 2:1 TalTechi ja Selver oli kahe mängu kokkuvõttes parem eelmise aasta finalistist Saaremaast.

Mullu esmakordselt välismaale siirdunud, kuid tävavuseks võrkpalliaastaks Tartu klubiga käed löönud Siim Põlluäär sõnas Võrkpall24’le antud lühiusutluses, et finaal tuleb hoolimata tühjadest tribüünidest eriline.

“Eks väike ärevus on kindlasti sees. Pole ju varem üheski finaalis osalenud, kuhu publikut pole lubatud. Kindlasti on see kõigile huvitav kogemus. Paraku olukord on selline ja peame sellega leppima.”

“See, et fänne meie seljataga pole, on kindlasti raske, sest nemad toovad saali rohkelt emotsioone ja nende jaoks me seda kõike ju teeme. Ma usun, et mängupilt oleks publikuga parem kui ilma,” lausus kogenud diagonaalründaja.

Mitmetes finaalides osalenud Põlluäär peab neist erilisimaks 2017. aastal Võrus peetud Balti liiga finaali, kus ta vedas Rakvere Võrkpalliklubi paljudele üllatuseks Baltimaade tšempioniks.

“Võib öelda, et homne finaal on üks huvitavamaid, kus osalen, sest kõigile on uus kogemus ilma publikuta nii tähtsat kohtumist mängida. Kindlasti on minu jaoks erilisel kohal Rakverega võidetud Credit24 Meistriliiga tiitel. Autsaideriks peetud meeskonnaga on alati hea võita. Kuigi me olime poolprofessionaalne võistkond, siis meile endale see võit üllatuseks polnud. Jõulude ajal leppisime kokku, et selle tiitli me Rakverre toome ja nii ka läks,” meenutas ta muiates.

Kuidas homme viimasel ajal heasse hoogu sattunud Selverit pidurdada? ” Eks see oleneb sellest, kui head servi me suudame lüüa. Kui oma palling jääb pehmeks, siis läheb raskeks. Samuti peab meie vastuvõtt olema korralik. Kui suudame need kaks asja kontrolli all hoida, siis on kõik võimalik. Raadik, Teppan ja Orav on need mehed, kes võivad meile palju paksu pahandust teha.”

Hooaeg pole saarlase jaoks kulgenud just nii, nagu ta ise oleks lootnud, aga sellel on ka kindel põhjus.

“Mis siin salata – õlg on mulle terve hooaja vältel pisut haiget teinud ja häirib minu tegemisi. Muidu ei saa vormi üle väga kurta,” ütles 197-sentimeetrine Põlluäär lõpetuseks.

 

scroll to top