fbpx
Close

Hooaja esimese poole kulminatsioon on käes: kes pääsevad karikafinaali?

Mihkel Varblane ja Albert Hurt Siim Põlluääre rünnakut takistamas. | Foto: Saaremaa VK

Täna ja homme tehakse algust Eesti meeste võrkpalli karikavõistluse poolfinaalidega, kui vastamisi lähevad tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ja Tallinna Selver ning Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi. Mänge näeb otsepildis Postimees.ee vahendusel.

Täna kell 17.00 lähevad Audentese spordihoones vastamisi Selver ja Saaremaa VK, kordusmäng peetakse 7. detsembril kell 19.00.

Selveri juhendaja Aapo Rantaneni sõnul peavad tema noored hoolealused edu saavutamiseks kindlasti servil õnnestuma. „Olen vastaste tegemistega kursis ja oleme ju ka korra Saaremaa vastu mänginud (Selver alistas Saaremaa oktoobris 3:0 – toim). Nagu ikka, peame hästi servima, see on põhiküsimus. Kui nemad saavad oma rünnakud käima, oleme raskustes, sest Saaremaal on head ründajad. Usun, et poisid on tahtmist täis. Läheme võitlema,“ kommenteeris Rantanen.

Saaremaa peatreeneri Urmas Tali sõnul on Selveri meeskond end sel hooajal kõigile piisavalt tõestanud. „Oleme valmis ja püüame teha nii, et nad meid üllatada ei suudaks. Meil on olnud viimasel ajal rohkem mänge, eks näis, mis seisus nemad on. Samas mängisid mitmed nende poisid EEVZA-l ja eks nad said sealt ka enesekindlust juurde. Mängida nad oskavad ja kui neile võitu pakutakse, siis võtavad selle vastu,“ rääkis Tali. „Selveri mängijad on segu meestest ja noorukitest. See on üsna ohtlik kombinatsioon.”

Homme kell 16.00 peavad esimese mängu Tartu Bigbank ja Pärnu VK, korduskohtumine toimub 9. detsembril kell 16.00. Credit24 Meistriliigas on Pärnu ja Tartu omavahel mänginud oktoobris, kui Tartu võitis 3:1.

Bigbanki peatreener Andrei Ojamets ütles, et eelmine omavaheline mäng tuleb unustada. „Meil oli selles oktoobrikuises mängus väga õnnestunud serv ja Pärnul oli hooaja algus väga keeruline. Sellele kohtumisele tulevad nad kindlasti väga motiveeritult. Õnnestumine karikasarjas heastaks ka nende ebaõnnestunud hooaja alguse, usun, et tuleb hoopis teistsugune kohtumine,“ rääkis peatreener. „Mängugraafik oli meil viimasel ajal olnud tihe, aga teha pole midagi. Meeskonda olen üritanud trennidega mitte liigselt kurnata, et oleks varusid. Pink pole meil ka üleliia pikk, tempoosakond on kõige paremini kaetud, aga mujal pole palju varu. Haigused on ka meeskonnast üle käinud, aga Mart Naaber on õnneks tagasi,“ andis juhendaja oma meeskonna seisust ülevaate.

Pärnu juhendaja Avo Keel ootab tasavägist seeriat. „Tegu on esimese saadaval oleva tiitliga sel hooajal ja vastane on praegu kõige kõvem, keda siitkandist leida on võimalik. Usun, et nii palju ässasid nagu eelmises mängus meile ei lööda ja tulevad tasavägisemad mängud. Kuldse geimi võimalus on meie kodus, kui see peaks tulema, mingisugune eelis meil sellevõrra on. Midagi meil kusagilt logiseda ei tohi, seda ruumi selles seerias pole. Vaadates eurosarjamängu itaallastega, kus tegelikult mängulised elemendid olid statistiliselt ju tipp-topp. Seda ma sellest hooajast väga ei mäletagi – rünnak ja vastuvõtt mõlemad olid enam-vähem. Loodan, et see kandub ka Tartu mängudele üle,“ ütles Keel.

Vaata ajakava ja tulemusi!

scroll to top