fbpx
Close

Horvaatide püss paukus olümpiavõitjate vastu vaid viimases geimis

Prantsusmaa mängus Horvaatiaga. | Foto: CEV

Pühapäeval kohtusid Saku Suurhallis õhtuses mängus olümpiavõitja Prantsusmaa ning Eesti koondise järgmine vastane Horvaatia. Oodatult võttis tugevam võistkond oma. 

Prantslastele oli mäng Horvaatiaga justkui mõnus pühapäevane jalutuskäik pargis. Vaid kolmanda geimi lõpus ei tahtnud horvaadid veel olümpiavõitjaid kiiresti puhkama lasta. Toore jõu ja oskuste vastu aga jäi Balkani võistkonnal vastumürki väheseks. Kokkuvõttes saavutas Prantsusmaa kindla 3:0 (25:15, 25:16, 26:24) võidu.

Võitjate parimana tõi kahes esimeses geimis platsil olnud Jean Patry 13 punkti (efektiivsusnäitaja +13, rünnakute realiseerimine 75%). Nurgaründaja Trevor Clevenot lisas 12 silma (+10, 75%). Prantslaste superstaar Earvin N’Gapeth vahetati pärast teist geimi puhkama – tema kontole jäi 8 punkti (+7, 42%).

Horvaatide silmapaistvaim mängija oli diagonaalründaja Leo Andric, kes kogus 16 punkti (+12, 57%). Teiste koondislaste panus kahekohalise arvuni ei küündinud.

Nüüd, kui kõigil D-alagrupi koondistel on vähemalt kaks mängu peetud, on paremusjärjestus järgmine:

D-alagrupi paremusjärjestus pärast 05.09 peetud mänge. | Kuvatõmmis: Wikipedia

Esmaspäeval kohtuvad päeva esimeses mängus kell 17 Läti ja Slovakkia. Kell 20 näeb Saku Suurhallis aga tõelist maiuspala, kui kohtuvad olümpiavõitja Prantsusmaa ning 2017. aasta EM-hõbe Saksamaa.

scroll to top