Hunt ja Põld aitasid TLÜ/Kikase poolfinaalis raske võiduni – Viljandi Metall võitles, aga jäi liiga ühekülgseks

Tallinna Ülikool/Kikas. | Foto: klubi koduleht

Eesti naiste meistrivõistlustel tehti kolmapäeval algust esimese poolfinaalseeriaga, kui põhiturniiri võitja Tallinna Ülikool/Kikas võttis koduväljakul 3:1 (25:23, 25:19, 24:26, 31:29) võidu Viljandi Metalli üle.

Sten Esna hoolealused alustasid kohtumist hästi ja võitsid kaks esimest geimi, kuid kolmadas vaatuses pääses Merle Keerutaja võistkond 26:24 geimivõiduga mängu tagasi. Neljas geim kujunes kõige põnevamaks ja ühtlasi otsustavaks. Viljandil oli kasutada mitu geimpalli, ent otsustavatel hetkedel jätsid nii sidemängija Julija Mõnnakmäe kui ka diagonaalründaja Kertu Laak oma võimalused kasutamata ja eksisid. Just mitmekülgsusest jäi Viljandil puudu, sest lõpuhetkedel keegi sisuliselt peale Mõnnakmäe ja Laagi rünnata ei saanudki.

Oluliselt võistkondlikumalt tegutsenud Tallinna Ülikoolile tõi Raili Hunt 21 (+12), Kätriin Põld 18 (+13) ja Maren Mõrd 16 punkti (+3). Viljandi tulemuslikem oli Laak 27 punktiga (+17), Merilin Salben lisas 17 punkti (+1).

Kahe võiduni peetava seeria teine mäng toimub laupäeval kell 13 Viljandis. Teise finalisti selgitavad Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis, kes kohtuvad esmakordselt täna kell 19 Tartus.