fbpx
Close

Huvitav teleduell: Tartu Bigbank võõrustab TalTechi, kolm endist pealinnaklubi mängijat koosseisus

Aleksander Eerma mängib kuni kalendriaasta lõpuni Tartus, seejärel naaseb ta TalTechi. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Credit24 Balti liigas peetakse täna hooaja esimene telemäng, kui Tartu Bigbank võõrustab kell 17.00 algavas kohtumises TalTechi.

Kohtumise teevad eriliseks suvised üleminekud. Tartus mängivad tänavu nimelt kolm eelmise hooaja TalTechi põhimeest: nurgaründaja Tamur Viidalepp, diagonaalründaja Valentin Kordas ja TalTechi nimekirja tänaseni kuuluv, ent Kert Toobali vigastuse tõttu Lõuna-Eesti klubisse laenule võetud sidemängija Aleksander Eerma. TalTech pole seejuures kahe hooaja vahel nõrgemaks muutunud, sest võistkonnaga liitusid suvel muuhulgas Tšehhi diagonaalründaja Matej Šmidl ning kogenud eestlased, nurgamehed Rauno Tamme ja Kevin Saar ning sidemängija Martti Keel.

Mullu kohtusid Tartu ja TalTech neljal korral. Eesti meistrivõistluste raames võtsid Alar Rikbergi juhendatavad tartlased kaks kindlat võitu, karikavõistlustel läks poolfinaalseeria aga nugade peale. Avamängu võitis kodusaalis TalTech, järgmisel päeval võttis Tartu oma kodus aga revanši ja oli Märt Tammearu pika serviseeria toel parem ka kuldses geimis. Neljas omavahel peetud mängus oli tartlaste resultatiivseim kokku 61 punktiga (+37) Albert Hurt, TalTechile tõi Valetin Kordas 54 punkti (+22).

Tänavust hooaega on mõlemad meeskonnad alustanud Balti liigas võidukalt. Tartu alistas kahe nädala eest Tallinna Selveri 3:1 ja TalTech nädal tagasi Riia Tehnikaülikool/Jurmala 3:0.

Telekanalis Duo 5 (varem Kanal 12) algab otseülekanne Tartu Ülikooli spordihoonest kell 16.55, mängu kommenteerivad Karl Rinaldo ja Kristjan Kais.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee)

scroll to top