fbpx
Close

Huvitavad numbrid: Venno koormus langes äkitselt, ent efektiivsus kasvas märgatavalt

Oliver Venno ja Istanbuli Galatasaray. | Foto: klubi koduleht

Türgi kõrgliigas jätkab kolme vooru järel täiseduga Istanbuli Galatasaray, kes alistas nädalavahetusel koduväljakul 300 pealtvaataja ees oodatult 3:0 (15, 21, 19) Tokati.

Kevadise Türgi pronksiklubi resultatiivsemad olid Eesti ja Türgi koondise mehed ehk Oliver Venno ja Burutay Subasi, kes kogusid võrdselt 15 punkti (efektiivsus vastavalt +12 ja +10).

Haruldane oli aga ennekõike see, et Venno ei saanud (ülekaalukalt) enim tõsteid, nagu Galatasarays kahe hooaja jooksul justkui reegliks on kujunenud. Venno teenis kolme geimiga vaid 14 tõstet, kuid realiseeris neist suisa 9 (64%). Et väikest rünnakukoormust kuidagi tasa teha, oli meie mees seekord tugevaim servija, lüües koguni kuus ässpallingut (kokku 22 servi ja 4 viga). Vennost teenisid rohkem tõsteid nii Oleg Antonov kui ka Subasi, kes realiseerisid vastavalt 20 tõstest 8 (40%) ja 18 tõstest 14 (78%).

Tõsi, kuna Tokati näol on tegu ühe liiga nõrgema meeskonnaga, ei saa Venno rünnakukoormuse äkilisest langusest põhjapanevaid järeldusi teha. Võimalik, et taolises mängus katsetati lihtsalt erinevat taktikat ja anti rohkem tööd nendele, kel tähtsamateks mängudeks enesekindlust leida on vaja. Ka peatreener pole Galatasarayl kahe hooaja vahel muutunud – meeskonda juhendab jätkuvalt Türgi koondise loots Nedim Özbey.

Kui Galatasaray jätkab vääratuseta, siis Andrus Raadik ja Arhavi jätkavad võiduta ja punktita. Nädalavahetusel jäädi võõrsil 5000 pealtvaataja ees 0:3 (-14, -18, -19) alla Ankara Spor Totole. Eesti koondise nurgaründaja sai kirja täismängu, kuid kogus vaid 6 punkti (+1). Pärnakas realiseeris 14 tõstest 4 (29%), lisa tuli kahe blokipunkti näol. Servi vastuvõtt oli Raadikul korralik 50%.

Vooru keskses mängus alistas Istanbuli Fenerbahce kevadiste finaalivastaste duellis võõrsil 2400 pealtvaataja ees 3:0 (24, 17, 20) Robert Tähe endise koduklubi Izmiri Arkas Spori. Prantsusmaa koondise täht Thibault Rossard tõi võitjatele 16 punkti (+7), Izmiri poolel kogus 16 punkti (+9) Adis Lagumdzija.

Türgi liiga tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht

scroll to top