Ilmeksimatu Steinberg tõi Tallinna Ülikoolile karikasarjas väärt võidu

Tallinna Ülikooli võrkpallimeeskond. | Foto: erakogu

Eesti karikavõistluste kaheksandikfinaali avakohtumises alistas Tallinna Ülikool eile Audentese spordihoones 3:0 (21, 19, 26) teise pealinnaklubi LotusTimber/Neemeco.

Esiliiga eelmise hooaja kolmanda ja neljanda meeskonna duellis kerkis võitjate parimaks varakult profikarjääri lõpetanud Sander Steinberg, kes tõi 13 punkti (+12). 30-aastane ja 207-sentimeetrine diagonaalründaja realiseeris 15 tõstest 9 (ainsagi omaveata), lõi 2 ässa ja tõi 2 blokipunkti. Mihkel Hiielaid lisas 13 ja Urmas Piik 10 punkti (+3 ja +5). Kaotajate poolel säras suvistelt rannavolle etappidelt tuntud Aleksei Povjakel 17 punktiga (+9).

Argo Araki juhendatava Tallinna Ülikooli vastuvõtt oli 37% ja rünnak 43%, blokipunkte teeniti 11 (4 blokki pani Reimo Kuri) ning servil löödi 4 ässa ja eksiti 8 korral. Neemeco vastuvõtuprotsent oli 47 ja rünnakuprotsent 39, blokipunkte kogunes 11 (5 sulustamist sai kirja Povjakel, 4 Margus Piik), serviga saadi 2 punkti ja eksiti 9 puhul.

Selle paari korduskohtumine peetakse pühapäeval kell 14.00 Tallinna 32. keskkoolis. Paari võitja läheb veerandfinaalis kokku Tartu Bigbankiga. Sama tabelipoole teises veerandfinaalis kohtub Pärnu VK esiliiga meeskonna TalTech/Kiiliga. Seeria avamäng toimub 27. oktoobril kell 13.00 Kiili spordihoones ja kordusmäng 10. novembril kell 18.00 Pärnus.

Teises tabelipooles on kaks mängu juba peetud, kui Rakvere VK sai kahel korral jagu TalTechist ning läheb veerandfinaalis vastamisi Saaremaa VK-ga. Teises selle tabelipoole veerandfinaalis kohtuvad Tallinna Selver ja esiliiga võitja Eesti Maaülikool.

Mängitakse kodus-võõrsil süsteemis kuni finaalini. Edasi pääseb kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Kaheksandikfinaalid peavad olema mängitud 29. oktoobriks, veerandfinaalmängud 16. novembriks ja poolfinaalmängud 10. detsembriks. Karikafinaalid toimuvad 22. detsembril. Finaalide toimumispaik selgub pärast poolfinaale. 2018. aasta karikafinaalid toimuvad selle meeskonna kodusaalis, kes lõpetas kahest finalistist 2017/2018 hooajal Eesti meistrivõistlused kõrgemal kohal.

Vaata karikavõistluste tulemusi ja ajakava!