fbpx
Close

In Memoriam | Lahkus Suur korvpallur, kelle haare ulatus ka võrkpallini

Foto: NBA Twitter

Pühapäeval lahkus California osariigis toimunud kopteriõnnetuses meie seast läbi aegade üks paremaid korvpallureid, Los Angeles Lakersi legend ja viiekordne NBA meister Kobe Bryant (41). Ühes tema ja veel seitsme inimesega jättis õnnetusse oma elu Bryanti 13-aastane tütar Gianna.

Kobe Bryant oli hiilgav sportlane, kelle puhul said kokku kaks erilist omadust – uskumatu talent ja meeletu töötahe. Teda austati võrdselt nii oma kui ka vastasmeeskonna mängijate poolt. Bryant mitte üksnes ei näinud välja sümpaatne, vaid ta oligi seda, nagu kinnitasid temaga kokku puutunud inimesed juba tema eluajal. Tema haare ulatus korvpallist oluliselt kaugemale. Nii pole ime, et Bryanti surma järel on kogu maailma sport leinas. Bryanti naisele ja kolmele alles jäänud tütrele on avaldanud kaastunnet paljud erinevate alade sporditähed. Isegi Inglismaal, kus korvpall pole kunagi populaarsemate alade hulka kuulunud, on mitmed jalgpalli suurklubid eesotsas Liverpooli ja Manchester Unitediga Bryanti lahkudes langetanud pea.

Oma seos oli Bryantil ka meie meelisalaga. Tema 17-aastane tütar Natalia tegeleb tõsiselt võrkpalliga ja 2018. aastal lõi Bryant sellest ajendatult oma kodukandis “Mamba võrkpalliklubi”, kus tütarlapsed saavad teel sportlasteks parima võimaliku ettevalmistuse.

Sõnad ei too kadunuid tagasi ega leevenda valu, kuid aitavad olnut meenutada ja väärtustada. Seda, et Bryantist polnud võimalik mööda vaadata isegi Eestis 1980ndatel ja 1990ndatel aastatel sündinud spordipoistel, tõestavad ilmekalt alljärgnevad võrkpallikoondislased, kellel palusime mõne sõnaga lahkunut meenutada.

Martti Juhkami, Friedrichshafeni nurgaründaja

“Ma ei saa öelda, et ma oleksin kunagi olnud väga suur NBA jälgija, aga sellegipoolest – see on kohutav uudis. Kobe töö- ja võidutahe oli midagi teistsugust. See oli miski, mis tegi temast legendi, keda ei unustata kunagi. Ta oli eeskujuks miljonitele noorsportlastele, ja ma ei pea silmas ainult korvpallureid. Ta sobiks eeskujuks tegelikult ükskõik millises valdkonnas tegelevale inimesele. See on suur kaotus.”

Andrus Raadik, Sfaxieni nurgaründaja

“Kui ma eile õhtul magama hakkasin minema ja lugesin ühest allikast, et Kobe’ga juhtus õnnetus, hakkasin kohe uurima mujalt, kas see on ikka tõsi. Ma ei tahtnud seda lihtsalt uskuda! Kobe oli Michael Jordani n-ö järeltulija. Siin pole midagi rääkidagi – ta oli ülikõva mängija. Lugedes nüüd NBA mängijate järelkajasid, ütlevad kõik, et ta oli ka väga hea pereinimene. Kõige hullem oli täna hommikul veel see, kui lugesin, et ka tema 13-aastane tütar oli kopteris… See on liig. Maailm kaotas ühe korvpallilegendi, aga minul on veelgi valusam mõelda, et maailm kaotas ühe väikese tüdruku. Mul on siiralt kahju juhtunust ja klomp tuleb kurku, kui mõtlen, mida Kobe naine ja nelja lapse ema Vanessa tunneb. Kobe oli, on ja jääb legendiks. Sügav kaastunne kõigile korvpallisõpradele. Olen täna mõtetes koos kõigi leinajatega.”

Robert Täht, Perugia nurgaründaja

“See kurb sündmus mõjus mulle päris tugevalt, nii veidralt kui see ka ei kõla inimese kohta, kes teda kunagi kohanud pole. Kuigi ala on erinev, siis pean teda oma iidoliks. Kobe Bryant ja “Mamba Mentality” oli ja on kogu spordi ikoon. Ma usun, et minu põlvkonnas pole palju neid tüüpe, kes ei oleks visanud kasvõi paberinutsakat prügikasti ja karjunud samal ajal “Kobeee”. Ta oli tõeline legend ja teerajaja.”  

scroll to top