Ime sündiski! Rakvere tuli taas rongi alt välja ja võttis eelmise aasta eest revanši

Rakvere Võrkpalliklubi. | Foto: klubi koduleht

Eesti meistrivõistluste viimane poolfinalist on tänavu Rakvere Võrkpalliklubi, kes alistas veerandfinaalseeria otsustavas mängus 3:2 (-22, -21, 22, 25, 12) Tallinna Selveri.

Tänane kohtumine kulges algusest lõpuni sarnases stsenaariumis eilse Rakveres peetud mänguga. Selver võitis kaks esimest geimi ja juhtis kolmandat nelja punktiga, ent lasi vastased järele ja lõpuks kaotas nii kolmanda kui neljanda geimi. Neljandas geimis oli seejuures Tallinna klubil kasutada matšpall.

Viiendas geimis pääsesid Aapo Rantaneni noored hoolealused kiiresti kahe punktiga juhtima, kuid Rakvere tuli kaotusseisust taas välja. Otsustavatel hetkedel oli nii võimu kui õnne rohkem Lääne-Virumaa klubil, kes kindlustas 15:12 tulemusega geimi, mängu ja seeria võidu. Seeria lõpetas eduka rünnakuga justkui märgiliselt Reimo Rannar, kes veel mullu mängis Selveri ridades.

Rakvere kangelaseks kerkis vahetusest väljakule sekkunud diagonaalründaja Karl Maidle, kes tõi 20 punkti (+13). Markus Uuskari lisas 17 (+7) ja Joonas Popman 15 punkti (+12). Selverile tõi Timo Lõhmus 23 (+17), Albert Hurt 21 (+13) ja Oliver Orav 17 punkti (+9). Statistika.

Rakvere edasipääsu teeb eriliseks just viis, mil moel seeria enda kasuks kallutati. Andres Toode meeskond oli nimelt avamängu kaotanud kindlalt 0:3 ning jäi ka teises kohtumises 0:2 kaotusseisu, ent tuli raskest seisust auga välja ja võitis tänase otsustavagi mängu sarnasel moel.

Rakvere mängis viimati Eesti meistrivõistluste poolfinaalis kaks aastat tagasi. Mullu jäädi veerandfinaalis alla just Selverile, kui otsustavas mängus kaotati võõrsil pealinnaklubile 2:3. Täna võeti seega magus revanš.

Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriatega tehakse algust selle nädala teises pooles. Finaliste asuvad selgitama Tartu Bigbank ja Rakvere ning tiitlikaitsja Saaremaa ja Pärnu. Viiendale kohale mängivad aga Selver ja TalTech.