Imehoos Chizoba kerkis punktitabeli tippu, eestlased tagasihoidlikud

Chizoba Neves Atu. | Foto: klubi koduleht

Prantsusmaa võrkpalliliigas peeti eile suur osa teise vooru mängudest. Eestlaste saldoks jäi üks võit ja kaks kaotust.

Kõige üllatavam on olnud valitseva meistri Toursi hooaja algus. Kui avavoorus kaotas Timo Tammemaa uus koduklubi võõrsil 0:3 Chaumont’ile, siis eile jäädi 1:3 (20, -23, -24, -18) alla Narbonne’ile. Eesti koondise 28-aastane temporündaja viibis väljakul kahes esimeses geimis, realiseeris 8 tõstest 4 ja kogus 5 punkti (+2). Toursi tulemuslikem oli Nathan Wounembaina 20 punktiga (+10), Remi Bassereau tõi Narbonne’ile 23 punkti (+11).

Hindrek Pulk ja Chaumont andsid võõrsil suure edu käest ja jäid 2:3 (19, 20, -24, -16, -15) alla Arago de Sete’ile. Pulk käis väljakul vaid episoodiliselt servimas ning punktiarvet ei avanud. Marlon Yant Herrera oli Chaumont’i ja ühtlasi kogu kohtumise resultatiivseim 28 punktiga (+9), Vassili Tuptši tõi võitjatele 24 punkti (+7).

Renee Teppani koduklubi Poitiers’ alistas koduväljakul 3:1 (-24, 24, 19, 14) Nice’i. Üleplatsimeheks kerkis sarnaselt hooaja avamängule kevadel Pärnu Eesti meistritiitlini tüürinud Chizoba Neves Atu, kes kogus suisa 32 punkti (+25). Noor brasiillane realiseeris 44 tõstest 28 (64%), lisa tuli kahe bloki ja kahe serviässa näol. Chizoba on nüüdsest ka liiga resultatiivseim mängija, olles kogunud kahe kohtumisega 58 punkti.

Mängu teises pooles täielikult lagunenud Nice’ile tõi Jolan Cox 20 punkti (+12). Õlavigastust raviv Teppan käis Poitiers’ eest väljakul korra teises ja neljandas geimis, ent ühtegi statistilist märget kirja ei saanud.

Ardo Kreek ja Pariisi Volley peavad teise vooru mängu täna, kohtudes võõrsil Rennes’iga.

Tabeliseis. | Allikas: klubi koduleht