Imeline Akaa võiduliini katkestusi ei luba, Pannaxiakose jõud rauges viiendas geimis

Oliver Lüütsepp tööhoos. | Foto: Akaa Volley

Mart Naaberi ja Oliver Lüütsepa koduklubi Akaa Volley teenis eile Soome meistriliigas taas kolm punkti, alistades võõrsil tabeli viimase meeskonna Lakkapää 3:1 (23:25, 25:21, 25:11, 25:18). Tegu oli Akaa 11. järjestikuse (!) võiduga.

Eestlasest temporündaja Naaber oli väljakul terve kohtumise ning teenis 9 punkti (+4). Naaber realiseeris 7 tõstest 3 (43%), sai kirja 3 blokipunkti ning lõi 3 serviässa. Üllatuste jaoks ei jätnud ruumi meeskonna liider Urpo Sivula, kes tõi 18 punkti (+11) ning oli taaskord võitjate resultatiivseim. Kuigi Akaa oli vastasest parem igas mänguelemendis, jäid rünnakuprotsendid võrdlemisi madalaks – eestlaste tööandjal 45, vastasel 37. Vastuvõtuprotsent oli vastavalt 57 ja 43.

Akaa hoiab liigatabelis 44 punktiga teist kohta, esimesel positsioonil on 58 punktiga Loimaa Hurrikaani, kes on pidanud kolm kohtumist rohkem ja võtnud vastu vaid ühe kaotuse. Eestlaste koduklubi maandumispaigale liigatabelis on lähedal 42 punktiga tiitlikaitsja Sastamala VaLePa ja Savo Volley. Järgmise kohtumise peab Akaa 21. detsembril, astudes võistlustulle tabeli kaheksanda meeskonna Vantaa Ducksiga.

Kreeka naiste meistriliigas võtsid eile mõõtu Kristiine Miileni koduklubi Pannaxiakos AON ja liigatabeli kolmas naiskond Ateena Panathinaikos. Kuigi eestlase klubi suutis kahe esimese geimi kaotamise järel mängu viigiseisuni viia, pidi Pannaxiakos tunnistama viiendas geimis vastase paremust ning kaotas seeläbi kohtumise 2:3 (18:25, 24:26, 25:17, 26:24, 8:15).

Eesti rahvusnaiskonna nurgaründaja kogus 19 punkti (+10). Viljandlanna realiseeris 48 tõstest 15 (31%), lisa tuli 1 blokipunkti ja 3 serviässa näol. 183-sentimeetrise võrkpalluri vastuvõtuprotsendiks kujunes eeskujulik 75. Miileni koduklubi tulemuslikemaks osutus brasiilllanna Ellen Amarel, kes tõi võistkonnale lausa 26 punkti (+15). Võitjate resultatiivseim oli sloveenlanna Monika Potokar, kes lisas naiskonna arvele 22 punkti (+12). Eestlase koduklubi rünnakuprotsendiks oli 35, vastasel 37. Vastuvõtuprotsent oli vastavalt 43 ja 60.

Liigatabelis paikneb Pannaxiakos 19 punktiga viiendal kohal. Järgmise kohtumise peab eestlase tööandja 21. detsembril tabeli neljanda naiskonna Thessaloniki PAOK-iga.

Loo autor: Getter Rang