Imeline Williams vedas Cannes’i Prantsusmaa meistriks!

Lincoln Williams (nr. 18) koos meeskonnakaaslastega punktivõitu tähistamas. | Foto: klubi koduleht

Eile õhtul toimus Prantsusmaa meistrivõistluste finaalseerias otsustav kolmas kohtumine Lincoln Williamsi tööandja Cannes’i ja Hindrek Pulga endise koduklubi Chaumonti vahel. Võidu ja meistritiitli võttis endale Cannes, kes tuli seejuures välja 0:2 kaotusseisust võites kohtumise 3:2 (23:25, 15:25, 25:16, 27:25, 15:9).

Kahe võiduni peetud finaalseeria avakohtumise kallutas tulemusega 3:1 enda kasuks Williamsi tööandja, teises mängus sai napi 3:2 võidu Chaumont. Otsustavas mängus tundus, et meistritiitel rändab Chaumonti, kuid Cannes eesotsas Tallinna Selveri endise diagonaalründaja Williamsiga arvasid teisiti. Tuldi raskest seisust välja ja pandi hooajale väärikas punkt meistritiitli näol. Viimati tuli Cannes Prantsusmaa meistriks aastal 2005.

Suurepärase mängu tegi eestlaste seas palavalt armastatud kängurumaa pommitaja Williams, kes tõi üleplatsimehena 30 punkti (+23) ja valiti ka kohtumise väärtuslikemaks mängijaks. Austraallane sai 42 tõstest, millest suutis punktiks lüüa 26, mis andis rünnakuprotsendiks igati kõrge 62. Lisaks lõi ta kaks ässa ja sai kirja kaks punkti sulustamisega. Pärast 0:2 kaotusseisu jäämist algas Williamsi soolo: viimases kolmes geimis lõi 28 tõstest punktiks koguni 21(!), lisas kaks blokki ja kaks ässa ning viimases viiendas geimis tõi suisa 10 punkti. Täiesti uskumatu mees!

Kaotajate tulemuslikem oli Osniel Mergarejo 23 punktiga (+14).