fbpx
Close

Imetreeneri staatusse kerkinud Sammelvuo vahetab üllatuslikult klubi

Tuomas Sammelvuo. | Foto: Kalle Parkkinen/Newspix24/SIPA/Scanpix

Venemaa rahvusmeeskonna peatreener Tuomas Sammelvuo on siirdumas Kemerovo Kuzbassist Peterburi Zeniiti, vahendab uudisteportaal Gorobzor.

43-aastasest soomlasest on saanud viimase paari kuu jooksul enimräägitud treener maailmas. Kevadel lõhkas ta Venemaa superliigas üllatuspommi, kui tüüris Kemerovo esmakordselt meistriks. Juuli alguses tuli Sammelvuo aga juba Venemaa koondise peatreneerina Rahvuste liiga võitjaks.

Võrkpall24.ee andmetel on Sammelvuo ootamatu klubivahetuse taga (2017. aasta alguses sõlmis ta Kemerovoga uue viieaastase lepingu) Venemaa võrkpalliliit, kes plaanib Peterburi Zeniidist teha Gazpromi abiga uue maailma tippmeeskonna. Võimalik, et Venemaa senine esiklubi Kaasani Zeniit, kelle peatoetaja on samuti Venemaa juhtiv gaasifirma, tulevikus seetõttu enam nii tugevat meeskonda ei komplekteeri.

Peterburi meeskond jõudis tänavu Meistrite liigas veerandfinaali, kus kaotati Renee Teppani koduklubile Belchatowi Skrale. Venemaa meistrivõistlustel jäädi medalilt napilt välja, mis tähendab seda, et uuel hooajal mängitakse CEV Cupil.

scroll to top