fbpx
Close

Ingrid Kiisk: pean koondises oma aega veel ootama, sest jään füüsiliselt põhitegijatele alla

Ingrid Kiisk (vasakul) koos naiskonnakaaslastega punktivõidu üle rõõmustamas. | Foto: volley.ee

Tartu Ülikool/Bigbanki ridades tuli teist aastat järjest Eesti meistriks Ingrid Kiisk, kes suutis finaalseeria neljandas ehk viimases mängus oma etteastet võrreldes varasemate kohtumistega selgelt parandada.

Täna TalTechi spordihoones peetud mängus realiseeris Kiisk matšpalli ja kogus üleplatsimängijana 17 punkti (+10).

“Ma arvan, et eelmises mängus, mis me kodus pidasime, olid mul esimesed kaks geimi kohutavad. Õnneks suutsin alates kolmandast geimist end kokku võtta ja statistiliselt plussi vedada. See oli kindlasti hea. Ja et viimases mängus oli ülekaal nii kindel, see andis võiduemotsiooni juurde.”

Viimaseks jäänud neljandas mängus säras 21-aastane nurgaründaja servil. Kokku käis ta lühikesest mängust hoolimata servijoone taga suisa 22 korral ning lõi seejuures 6 ässa.

“Ma ei tea, kust servimisel see enesekindlus tuli!” oli Kiisk isegi üllatunud. “Ma isegi ei harjutanud eilses trennis servi, vaid keskendusin vastuvõtule, mis mul eelmises mängus halb oli. Aga kuidagi sujus täna. Pall lendas hästi ja kukkus varakult maha, mitte ei planeerinud auti nagu vahel.”

Võrreldes karikafinaaliga mängis Tartu finaalseerias hoopis teistsuguse TalTechiga. Tallinna klubil olid kogu seerias toonastest põhitegijatest puudu nii Kadi Kullerkann, Liisel Nelis kui Sylvia Tammerik, tänasest mängust jäi eemale ka puhkusreisile lennanud Raili Kont-Kontson.

“Kont-Kontsoni puudumine mängis kindlasti tänases tulemuses oma rolli. Samas arvan, et meie serv oli lihtsalt nii hea, et see võttis juba avageimis TalTechil tuju ära,” ütles Kiisk.

Kiisk kuulub sarnaselt eelmisele suvele ka tänavu Eesti rahvusnaiskonda, ent välismaal mängivate Kristiine Miileni, Anu Ennoki ja Nette Peidi asemel algkoosseisus väljakule pääsemist veel ei oota, sest koondisekaaslaste tasemeni on tal enda hinnangul tükk maad veel minna.

“Ma arvan, et ma pean veel oma aega ootama. Andrei (Ojamets) ütles samuti eelmise mängu ülekannet kommenteerides, et ma olen koondises rollimängija. Läheb veel aega, kuni võiksin põhis mängida. Jään füüsiliselt põhimängijatele nii palju alla. Pean hüppejõudu juurde saama lähiaastatel,” selgitas Kiisk.

“Enne koondist on mul nädal aega (spordist) puhkust ja keskendun koolile. Maikuu koondiselaagris üritan pallitrennides nii palju kohal olla kui võimalik, aga jõutreeningud teen ilmselt iseseisvalt Tartus. Loodan, et Oliver (abitreener Oliver Lüütsepp – toim.) saab mu autojuht olla,” lisas koondiseperioodiga samaaegselt Tartu Ülikoolis arstiteadust tudeeriv Kiisk naerdes.

scroll to top