fbpx
Close

INTERVJUU | Alar Rikberg: ma ei tahaks veel peatreeneriks saada, aga olukorda arvestades võiks selle vastutuse võtta

Alar Rikberg. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Eesti rahvusmeeskonna pikaaegne statistik Alar Rikberg jätkab Tartu Bigbanki meeskonna pingil suure tõenäosusega ka uuel hooajal, ent see, kas ta võtab vastu pea- või abitreeneri rolli, pole veel selge.

Tartlased said eelmisel nädalal rõõmusõnumi, kui nende meeskonna ja naiskonna peatoetaja Bigbank teatas spondeerimise jätkamisest. Ka meeskonna tuumik on sisuliselt juba koos, sest klubis on kindlasti tänavustest meestest mängimist jätkamas Kert Toobal, Rait Rikberg, Albert Hurt, Märt Tammearu, Siim Tammearu, Alex Saaremaa ja Kevin Soo.

Meeskonna mitme tiitlini tüürinud Andrei Ojamets lahkub aga Tartust ja asub sügisest juhendama Audentese spordigümnaasiumi tütarlapsi. Klubi juht Alari Jõesaar ja mänedžer Hendrik Rikand on avalikult välja öelnud, et sooviksid uue peatreenerina näha just 38-aastast Rikbergi. Võrkpall24 võttis senise abitreeneriga ühendust, et uurida, kas huvi on vastastikune.

Alar, kas sinust on saamas Tartu Bigbanki peatreener?

Kogu see teema on veel täiesti algusjärgus ja otseselt kirjutada millestki pole. Oleme lihtsalt korra Hendrikuga telefoni teel rääkinud, et kas selline variant üldse oleks mõeldav.

Millest sinu otsus sõltub? Kas palgast või veel millestki?

Tegelikult räägime siin kõigest. Kui olukord selgineb, siis saab eelarve paika ning võib hakata meeskonna ja staffi osas järgmisi samme tegema. Üks positiivne uudis oli Bigbanki jätkamine, aga kõik muu on veel lahtine. Ma ei usu, et lähiajal midagi selgub. Pigem rääkisimegi Hendrikuga sellest, kas me saame põhimõtteliselt antud teemat hiljem arutada. Peatreeneriamet ei ole minu esimene eelistus, pigem sooviksin abitreenerina jätkata. Ent kui klubil vahendeid pole, siis mõistan neid ja arvan, et nad teevad õigesti, kui raskes olukorras klubi seest Andreile asendajat otsivad.

Sa oled varasemalt öelnud, et pole peatreeneriametiks veel küps. Pealegi on abitreeneri töö oluliselt rahulikum.

Jah, kõik need asjad kokku ongi olnud põhjuseks, miks ma pole selles ametis veel töötanud. Jõudsime Hendrikuga selleni, et äkki oleks just praeguses olukorras hea testida. Lihtsam oleks mul kellelgi kõrval veel olla ja õppida, aga kui me vaatame Eesti treenerimaastikul ringi, siis selliseid mehi, kes oleks turul vabad, võiksid uuel hooajal Tartut juhendada ja suudaksid ka mind arendada, väga pole.

Sina soovinuks seega Ojametsaga koostööd jätkata.

Jah. Kokkuvõttes on tema Audentese spordigümnaasiumisse minek aga kogu Eesti võrkpallile kasulik.

Kas põhjus, miks oleksid valmis tartlasi juhendama, peitub kogenud vanameistrite ja andekate noorte sümbioosis?

Jah, see oli ka põhjus, miks ma eelmisel aastal Tartusse abitreeneriks otsustasin tulla. Samuti oleks mul tänu sellele võistkonna juhendamine üle võtta. Tuumik jääb ju samaks ja ees on tuttavad näod: kaks kogenud meest (Kert Toobal ja Rait Rikberg), kes on nagu abitreenerid, ja head väljakutset pakkuvad noored. Tõsi, päris samaks meeskond ei jää. Ilmselt tuleb meeskonda uus diagonaalründaja.

Kas sinu peatreeneriks saamise üks eeldusi oleks ikkagi ka abitreeneri leidmine?

Jah, abitreenerit oleks kindlasti vaja. Selge on see, et kui raha on vähe, siis tuleb igal inimesel teha klubis rohkem asju. Samas, kui vaatame Tartu praegust koosseisu, siis ei taha, et selliste noorte areng kannataks, kuna pole inimesi, kes nendega piisaval määral tegeleks.

Klubi ütles, et sa jätkad Tartus, kui sind välismaalt ära ei nopita. Kas selline variant on õhus?

Sellele ma hetkel ei panusta, et välismaale lähen. See oleks hädavariant. Praegu pole ka keegi ühendust võtnud, sest kõikjal on seisud lahtised. Pigem on küsimus, millisel kujul ja kuidas sport üldse jätkub tulevikus.

Keda meeskond diagonaalründaja kohale otsib?

Minu eelistus oleks eestlane. Selline plaan oli tegelikult ka mullu, enne kui Hindrek Pulk Chaumont’ist pakkumise sai. Täielikult eestlastest koosnevas meeskonnas on esiteks töökorraldus lihtsam. Teiseks on selles ka patriootlik aspekt juures. Samas tuleb öelda, et mängijate hinnad on kriisi ajal kukkunud. Kui enne said x-raha eest välismängija, siis nüüd saad sama mängija umbes poole x-i eest. Seega normaalsel tasemel mängijaid on turul saada küll.

Kas Curtis Stocktoni jätkamine on seega välistatud?

See on väga vähe usutav hetkel, jah. Kui ta ise väga tahaks siia tagasi tulla ja muud varianti poleks, siis oleks see mõeldav, sest ega ta kehv mees polnud. Mure oli pigem selles, kuidas teda igaks mänguks motiveerida. Näha oli, et hooaja teises pooles tema motivatsioon tõusis. Karikafinaalis ja teistes tähtsates mängudes võttis ta end kokku. Ka kaks aastat tagasi Tartus mängides oli ta meeskonna parim just finaalseerias. Stocktoni kasuks räägiks see, et me kõik tunneme ja teame teda. Klubi ei tahaks tema eest aga enam sarnast raha välja käia, kuigi ta polnud iseenesest mingi kallis mees.

Kas diagonaalründaja positsioonil on peamised valikuvariandid täna Hindrek Pulk ja Siim Põlluäär?

Hindrek on hea mängumees ja teda ma tunnen hästi erinevalt Siimust. Nagu ütlesin, oli meil ka eelmisel suvel plaan Hindrek võtta.

Lõpetuseks, kas Ojamets luges sulle ka sõnad peale, kui helistas ja ütles, et ei jätka Tartus?

Ei lugenud. Ta selgitas lihtsalt otsust. Kui olukord rahuneb, siis saame kokku ja arutame asjad läbi. Kokkuvõttes ei saa öelda, et mina oleksin peatreeneri kohale kandidaat number üks. Ma ei tahaks veel selles ametis olla, aga praegust olukorda arvestades võiks selle vastutuse võtta.

scroll to top