fbpx
Close

INTERVJUU | Andrei Ojamets: ma tahaksin võib-olla veel teist ja kolmandat mängijat juurde, aga kas see oleks üldse vajalik?

Andrei Ojamets. | Foto: Tartu Bigbank

Kolmeaastase pausi järel Tartu Bigbanki peatreenerina hooaega alustanud Andrei Ojamets tunnistab, et pühapäevane võit Saaremaa üle võttis nii temalt kui meeskonnalt pingeid maha.

Võrkpall24 helistas 55-aastasele pärnakale mängupäeval, sest täna õhtul kell 20.00 võõrustab Tartu hooaja teises mängus Rakveret.

Andrei, mida pühapäevane võit Saaremaa üle sulle näitas?

Sellele küsimusele on raske vastata, sest alles üks mäng on mängitud. Ideaalsest mängust ei saa rääkida. Põhjalikumalt saaks analüüsida meeskonna hetkeseisu näiteks siis, kui esimesest ringist on pooled mängud mängitud.

Ometi pidi midagi tiitlikaitsja vastu 0:1 kaotusseisust välja tulemine ja lõpuks üsna kindla 3:1 võidu teenimine ju ütlema.

See, et suutsime raskest olukorrast võidukalt väljuda, andis enesekindlust. Tunnistan, et kuna meil oli vigastatute ja viimasel hetkel saabujate tõttu üsna ebamäärane seis, olin enne mängu ärevil. Võit sisendas lootust, et siit on küll ja küll veel juurde panna võimalik. Samas, selline võimalus on ka kõigil teistel meeskondadel.

Millises seisus Tartu põhimehed täna on?

Üks asi on füüsiline vorm, teine meeskonna kokkumäng. Sidemängijal Dmitri Šlominil jäi eelmise koduklubi majandusliku olukorra tõttu seljataha keeruline hooaeg ja ta pole palju palli puutunud. Kindlasti kulub tal veel aega, kuni ta on mängu käima saab. Hea sidemängija toob ka ründajate paremad küljed esile. Selles osas oleme aga täna veel alles teekonna alguses.

Mul pole kombeks üldiselt kedagi kiita, aga mind on tõsisselt üllatanud, kui motiveeritult Rait Rikberg tegutseb. Mul on ka treener lihtsam olla, kui selline mees seisab väljakul. Ta on oma iseloomuga noormängijatele eeskujuks.

Oma tippvormist on täna veel kaugel Hindrek Pulk. Eks tal võtab kõik aega. Ta peab oma eelnevate vigastuste tõttu treenima väga targalt ja ettevaatlikult. Õnneks hetkel ühtegi tõsisemat tervisemuret pole.

Arvan, et kindlasti tekib mingil hetkel väsimus Samuel Walkeril, kellel jäi seljataha kõva MM-finaalturniir. Ta ei mänginud küll kõiki mänge algusest lõpuni, aga vaimselt võib selline turniir väsitada.

Millises seisus on Stefan Kaibald ja tema põlv?

Ta on kolmest plasmasüstist esimese saanud. Hetkel tegutseb ta treeningul vaid tagaliinis. Loodame, et süstidest on kasu.

Kui palju sind kolleeg Avo Keele ja Pärnu Läti-seiklused üllatasid?

Üllatus oli see kindlasti, sest Pärnu ei läinud Lätti ühe punkti järele. Nagu Avo ise ütles, paugutasid nad Daugavpilsi vastu väga palju auti. Brasiillase (Chizoba Neves Atu) ja lätlase (Atvars Ozolinš) numbrid polnud just väga head.

Täna kohtute kodusaalis vana tuttava Rakverega. Mis mulje Lääne-Virumaa klubi on jätnud?

Tegu on meie tänavuse esimese omavahelise ametliku mänguga ja mulluseid tulemusi (Tartu kaotas üllatuslikult Rakverele Balti liiga veerandfinaalseerias – toim.) vaadates oleks lollus lüüa rind kummi. Rakvere on selline meeskond, kes mängib paljuski emotsiooni pealt. Kui annad neile võimaluse oma mängu mängida, võivad nad imet teha. Paberil võime me ju paremad olla, aga sellele ei saa mõelda.

Kes on sinu hinnangul tänavu Rakvere võtmemängija?

Ma arvan, et sidemängija (Ronald Järv).

Kas sel juhul poleks Tartu pidanud Ronaldit oma meeskonda jätma?

Tead, ma oleks ka Markus Uuskari siia jätnud. Klubi rahakott on aga konkreetsete inimeste käes ja neil on kindlasti ka õigus otsustada, millised mehed võistkonnas võiksid mängida. (Muigab.) Mina tahaksin võib-olla veel teist ja kolmandat juurde, aga kas see oleks üldse vajalik, et Eestis tekiks superklubi, kes teistest üle käib. Ma arvan, et kokkuvõttes pärsiks see kohaliku liiga taset.

scroll to top