fbpx
Close

INTERVJUU | Andrus Raadik: kui treener trennide põhjal mehi väljakule valiks, oleksin vist alati varus

Andrus Raadik. | Foto: Savo Volley

Eesti võrkpallikoondislastest avas uue hooaja esimesena Andrus Raadik, kelle koduklubi Savo Volley alistas Soome kõrgliiga avavoorus 3:0 Lakkapää (loe lähemalt siit).

“Kui võidad hooaja avamängu võõrsil 3:0, oleks patt kurta,” ütles üleplatsimehena 13 punkti kogunud Raadik täna hommikul, kui oli pärast öist seitsmetunnist (!) bussisõitu lõpuks Kuopios kodus ka natuke magada saanud.

Kuopio Leka Volley ja Raadiku eelmise koduklubi Pielavesi Sampo liitmisel tekkinud Savo Volley on tänavu Sastamala VaLePa kõrval peamine kullapretendent, mistõttu pakub eestlase tegutsemine siinsetele võrkpallisõpradele ilmselt veelgi rohkem huvi kui kahel eelneval välishooajal. 31-aastane Raadik tunnistas intervjuus Võrkpall24.ee’le, et eriline on eelolev hooaeg ka tema enda jaoks.

Andrus, kõrvalt vaadates paistab, et oled sattunud tõeliselt kõvasse projekti ja meeskonda. Kuidas sa ise end Savo meeskonnas tunned?

Ma alustaksin sellest, et meil on trennis 12 väga heal tasemel võrkpallurit. See tähendab, et iga treening on justkui kontrollmäng, sest kõik on võrdsed. Neli nurgaründajat, kaks diagonaali, kaks sidemängijat – kõik on võrdsed. See on kahtlemata uus ja huvitav olukord minu karjääris.

Ometi pääsesid eile kohe meeskonna algkoosseisu ja kerkisid üleplatsimehekski!

Jah, eile istus pingil selline mees nagu Antti Siltala (Soome koondise pikaaegne põhitegija, kes mängis aastaid tugevates välisliigades – toim.). Järgmine kord võin see mees vabalt olla mina ja/või Miro Määtänen, sest ka neljas nurgamees Jere Heiskanen on heal tasemel.

Oskad sa öelda, mille põhjal teil valikuid tehakse?

(Muigab.) No selge on see, et treeningute põhjal peatreener Jukka Tuovinen küll valikuid ei tee, sest sel juhul oleksin ma vist alati varus. Ma pole kunagi trennis millegipärast säranud. Mäletan, et Martti Rosenblatti kohta öeldi vastupidist, tema olevat trennis kõik pallid maha löönud. Aga eks treener otsustab vastavalt mängust, keda kasutada.

Kuidas Siltala varumehe rolli suhtus?

Mängu ajal oli ta väga toetav ja abivalmis, tegi naljagi. Samamoodi on minu puhul. Kui ma peaksin olema laupäevases liigamänus varus, siis toetaksin ikka kõiki. Seda probleemi kindlasti pole, et Siltala käituks nagu staar.

Millisel tasemel 34-aastane Siltala täna on?

Ta on siiani tipptasemel mängija. Seda näeb kohe, et ta on aastaid välismaal heades klubides mänginud. Ta on tänu oma kogemustele väga kindel mees, kes teeb alati oma ära.

Aga sinu ülejäänud “konkurendid” Miro Määttänen (22) ja Jere Heiskanen (18)?

Määttäneni peetakse Soome liiga kõige kõvema käega mängijaks. Kui ta tabab tõste ära, käib sealt tõeline laks läbi. Heiskanen on noor, aga tal on juba praegu väga hea vastuvõtt ja kaitsemäng.

Meeskonna suurim täht on aga kahtlemata Olli-Pekka Ojansivu, veel tunamullu Venemaal Kemerovo ridades maailma tippe näpistanud mees. Millises “vormis” tema nii inimese kui mängijana paistab olevat?

See on pull vana, rohkem polegi midagi vaja öelda! Tal nagu poleks elus kunagi ühtegi muret olnud – nii vaba ja muhe olemisega vend. Kuna ta käis tänavu põlvega operatsioonil, siis läheb veel aega, kui ta näiteks oma hüppevõime taastab. Aga küll see tuleb. Praegu teeb ta palju asju ära sarnaselt Siltalale lihtsalt kogemuse pealt.

Kas Ojansivu on sulle mullust EM-i ja Eesti valusat kaotust Soomele ka meelde tuletanud? Olite mõlemad selles kohtumises mäletatavasti algrivistuses.

Üleüldiselt on jäänud mul siin selline arusaam, et isegi soomlased arvavad, et Eesti pidanuks selle mängu võitma… Ojansivuga rääkisime koondistest nüüd EM-i ajal. Ma ütlesin, et Kuubat peavad soomlased küll võitma, sest Eesti ju alles võitis. Ta tõmbas hoogu maha ja ütles, et need on kaks erinevat asja, andes mõista, et Eestil on täna Soomest parem meeskond (Ojansivu ise loobus EM-ist – toim.).

Savo peatreener on Jukka Touvinen, kes juhendas sind ka tunamullu Sampos. Sulle paistis ta toona sobivat. Kas arvamus on jäänud samaks?

Jah, mulle ta sobib tõesti väga. Ütlesin ka talle endale, et mul on hea meel temaga taas koostööd teha.

Kas ka sulle tundub, et Savo esikohaheitlus VaLePa-ga tuleb tänavu äärmiselt huvitav?

Ma ei taha midagi ennustama hakata. Selge on see, et eile oli alles esimene mäng ja me oleme meeskondlikult veel väga rabedad. Tean, et saame julmalt juurde panna. Kui VaLePa-ga 20. oktoobril esmakordselt kohtume, siis saab parema pildi ette. Võistkonnad on tõesti üsna sarnaselt üles ehitatud, mõlemal on mitu Soome legendi võistkonnas. Loodan, et tulevad huvitavad mängud.

Millise eesmärgi klubi ise Savo Volley’le pani?

Seda otsustasime kogu võistkonnaga hooajaeelsel koosviibimisel, et eesmärk saab olla vaid üks – meistritiitel. Pole mõtet minna mängima teise koha nimel. Vähemalt minu arust küll sedasi mõelda ei saaks.

Kas lisaks kodusele liigale ootad huviga ka euromänge Challenger Cupis?

Eks ikka. Avaringis kohtume norrakatega ja ma tean, et võõrsil vilistab mängu Risto Strandson. (Muigab.) Lõõpisin juba Ristoga ka, et vähemalt koduvile on nüüd olemas. Ta vastas, et ei tasu unistadagi millestki sellisest. Eks eurosarjas sõltub palju ka loosist. Olgugi et tegu on nõrgima eurosarjaga, on ka seal võimalik vastamisi minna mõne Venemaa superliiga klubiga. Ja nende vastu on kõigil raske.

Lõpetuseks, räägime viisakuses paar sõna ka sinust endast. Kas oled poole aasta tagused tervisemured lõplikult seljatanud?

Jah, olen nüüd august välja roninud ja hakkan oma endist füüsilist vormi vaikselt taastama. Ma ei saa midagi teha, aga mulle see soomlaste süsteem jõusaalis meeldib. Viskad 150 kilo kangile ja hakkad kükke tegema. Mulle sobib see rohkem kui Eesti koondise jõusaalikava. Võib-olla keha ei jõua kolme kuuga lihtsalt teistsuguse lähenemisega harjuda.

NB! Raadiku mänge on võimalik vaadata otsepildis Ruutu.fi kodulehelt. Esimesed kuu aega on uuele kasutajale kogu sisu tasuta. 20. oktoobril võõrustab Savo Volley oma põhikonkurenti VaLePa-t.

scroll to top