fbpx
Close

INTERVJUU | Andrus Raadik: mulle tundub, et varsti võib pomm plahvatada

Andrus Raadik meeskonnakaaslasi innustamas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna nurgaründaja Andrus Raadiku sõnul kujunes suve esimene pool kogu koondise jaoks üle ootuste keeruliseks. Kogenud pärnakas loodab, et EM-finaalturniiriks suudetakse mured lahendada.

Võrkpall24.ee tegi 32-aastase Raadikuga intervjuu pärast tänast Euroopa Kuldliiga pronksimängu 0:3 kaotust Hollandile. Raadik, kes eilset poolfinaali Türgiga jälgis pingilt, tõi hollandlaste vastu 8 punkti (+6).

Andrus, kas kiire 0:3 kaotus peegeldas pigem Eesti koondise tänast taset või eilse poolfinaali allajäämise pettumust?

Ma arvan, et see on kogu kompott kokku. Eile me võitlesime, aga täna olime kuidagi väga mannetud. Ma ei tea, miks asjad nii on. Kuidagi on närvilisust liiga palju. Et me peame ja peame. Ei pea! Me peaksime tahtma ja nautima. Aga me pole enam ammu nautinud. Midagi on mäda.

Kas probleemid algavad meeste vigastustest ja füüsilisest kehvast vormist?

Ma ei tea, võib-olla mõjutas see ka, et mõned mehed liitusid teistest hiljem meeskonnaga. Seni oleme kõik koos kokku saanud ja ka mäng on hakanud kiiremini klappima. Aga seda, kas füüsise taha midagi jäi, ei oska ma öelda. Seda peab treenerite käest küsima. Iseenesest peaks ju meeste vorm olema praegu hea.

Kuivõrd raske oli sul eile meeskonna 1:3 kaotust Türgile platsi kõrvalt vaadata?

(Muigab.) Pingil on üldse raske olla! Muidugi oleks tahtnud ise väljakul olla. Olin valmis ja terve. Aga ma austan treeneri otsust. (Kristo) Kollo ja (Robert) Täht tegid väga hea mängu. Mul pole nende kohta ühtegi halba sõna öelda.

Seega seljavigastus sind nädalavahetusel ei seganud?

Ei, selg on korras. Tõmbasin küll neljapäeval selja ära, aga mängimist poleks see seganud.

Palju on räägitud meie ründajate kõikuvast vormist, ent kas ebakindlust oli tunda ka meie kapteni Kert Toobali mängus?

Peab tunnistama, et on küll. Aga meil kõigub mäng igalt poolt. Kõigub Kert, kõigub rünnak, kõigub vastuvõtt, kõigub blokk, kõigub serv. Meeskondlikku stabiilsust pole leidnud. Ja kõige kehvem on see, et me hakkame mingitel hetkedel süüdistama üksteist. Et kuidas vastuvõtjad ei saa servi kätte või kuidas ei saa tempomehed blokke kirja. Ma ei tea… Peaksime võib-olla korra kõik koos maha istuma ja ausalt üksteisega rääkima. Mulle tundub, et mingi pomm võib siin plahvatada varsti. Vähemalt selline mulje on jäänud.

Samas, vahel on see just hea, kui n-ö pomm plahvatab ja kõik saavad suu puhtaks rääkida.

Jah, see võib nii olla küll. Peame üles leidma põhjuse, miks seis selline on.

Ainus hea asi, mida ebaõnnestunud Kuldliiga võis teha, on ehk see, et sügisesel EM-finaalturniiril on meestel veelgi rohkem soovi endast kõik anda. Oled sa nõus?

Loomulikult. Nüüd tuleb kõigil puhkus, mille pikkust me veel ei tea. Aga suve esimene pool on nüüd läbi. See on fakt. Nüüd hakkame keskenduma EM-iks. Tuleme tagasi võimsamana.

Lõpetuseks, kas sa uue klubi oled leidnud juba?

Ei ole.

Kas Eestist on huvi tuntud?

(Puhkeb naerma.) On küll. Vaatame, mis elu toob!

 

 

scroll to top