fbpx
Close

INTERVJUU | Avo Keel: Eestil on põhikoosseisust puudu vaid kaks mängijat

Avo Keel. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

EM-valikturniiriks valmistuv Läti rahvusmeeskond peab täna suve esimese kontrollmängu, kohtudes Võrus peatreener Avo Keele sünnilinnas Eestiga. Meeskonnad lähevad vastamisi ka homme ja ülehomme, ent siis juba märksa veel lähemal põhjanabale, Tartus.

“Korraldajad teevad Võrus kõik selleks, et meil siin ebamugav oleks. Alguses ei lastud saali, seejärel polnud vett. Niikuinii pidime trenni tegema öötundidel,” tögas Läti koondise loots, kes oli hommikul 10.30ks meeskonnaga treeningu juba lõpetanud.

Võrkpall24 võttis 57-aastase Keelega ühendust, et õhtuse mängu eel veidi maad uurida.

Avo, oled suutnud kõik riigi paremad pojad tänavu meeskonda tuua. Kas praegust Läti koondist võib nimetada viimaste aastate parimaks?

Jah, puudu on võib-olla ainult paar meest, kes ei saanud vigastuse tõttu tulla. Ainus tõsisem puuduja on mängudes Eestiga Toms Švans (Pärnu VK temporündaja – toim.), ent temagi on augusti lõpus toimuvateks valikmängudeks kindlasti rivis.

Asjalood on seega head.

Jah, seda küll. Ma usun, et augusti lõpus oleme korralikus vormis ka. Eesti-mängudele tuleme vastu kõvema trenni pealt, aga püüame ikkagi näidata, et suudame mängida normaalset võrkpalli juba.

Kas Läti koondist võiks tasemelt võrrelda praeguse Eesti meeskonnaga, kus mitmed põhimehed on puudu?

Aga kes on Eestil põhikoosseisu mängijatest puudu?

Eelkõige Robert Täht ja Kert Toobal.

Jah, nende osas olen ma nõus. Täht on see, kes aitaks teoorias meeskonda paremaks muuta, kuigi ka (Albert) Hurt, kes teda asendab, oli mängudes Soomega minu hinnangul väga tubli. Kerdi ja Markkuse (Keel) võrdlus – seal võib olla psühholoogiliselt vahe suurem kui mänguliselt. Aga me räägime kahest mehest, Robist ja Kerdist. Temporündajate osakonnas ei ütleks ma, et praegune duo (Andri) Aganits – (Henri) Treial oleks oluliselt kehvem kui eemale jäänud paar (Ardo) Kreek – (Timo) Tammemaa. Praegustel tempodel pole häda midagi.

Favoriidiks peaksid sa seega ikkagi Eestit?

Eks jah, sellest ei pääse. Eesti on saanud harjutada rohkem just mängulist poolt. Kuuldavasti on treenerid ka koormustes natuke järele andnud, et meie vastu suvi hästi lõpetada. Meie kohta käib ilma igasuguste vabandusteta aga fakt, et koormused on veel üleval ja me pole ühtegi mängu tänavu mänginud. Samas võib pikalt mängupausilt naasmine tekitada mängijates väga kõva sisemise tahtmise. Eesti on noore vasika karjamaale jookmise juba ära teinud Soome vastu.

Millises seisus on Läti parim ründaja Hermans Egleskalns, kes siirdub Prantsusmaa tippklubist Toursist uueks hooajaks Kreeka hiiu Pireuse Olympiakose ridadesse?

Ta jõudis teistest hiljem koju ja tegeles mõnda aega karantiiniga, aga nüüd hakkab ka tema vaikselt vormi minema. Ma arvan, et ta on praegu kindlasti natuke üle keskmise olekus. Meil on kolm nädalat valikmängudeni aega ja kui kõik terved püsivad, siis ma usun, et meie seisud on head. Hetkel oleme 10 palli süsteemis umbes 7 peal. Ma vähemalt loodan nii.

Kas see on ikka kindel, et teie alagrupimängud augustis Küprosel ära peetakse? Kõik teised meeste alagrupimängud lükati edasi jaanuarisse.

Kui Küprose riiki eesootavatel nädalatel tagurpidi ei pöörata, siis ilmselt turniir toimub. Kolm nädalat on küll pikk aeg, aga seal püsivad koroonaviirusesse nakatunute numbrid ööpäeva kohta 4-6 vahel.

Teie alagruppi kuuluvad lisaks küproslastele ka hispaanlased ja moldaavlased, kelle kodumaal pole olukord sugugi nii roosiline. Kas ka nemad lastakse saareriiki?

Moldova ja Hispaania kuuluvad ohtlikkuse astmelt C-gruppi, kuna nad on ületanud nakatunute arvult punase piiri. See tähendab, et riiki sisse tulevatel isikutel peab olema tehtud viimase 72 tunni jooksul test. Ja kui ei ole tehtud, siis tehakse see lennujaamas kohustuslikus korras 60 euro eest.

Minul on sarnaselt Eesti naiste koondise peatreenerile (Lorenzo Micelli – toim.) sada küsimust CEV-ile (Euroopa võrkpalliliit). Kui CEV-i president kirjutas kevadel, et nemad teevad kõik sportlaste tervise hüvanguks, siis praegu ma ei näe küll nende tegevustes sellist suunda. Kui Valgevene oli koroonaviiruse osas punases ning Eesti ja äkki ka Šveits olnuks valmis turniiri ise läbi viima, siis kuidas on võimalik, et see ikkagi Valgevenele anti? Okei, meie mängime nüüd augustis äkki ära oma mängud, aga mis saab siis, kui ka jaanuaris ei peaks osad koondised mänge mängima? Kas siis pannakse finaalturniirile pääsejad paika edetabelikohtade järgi? Keegi võiks kusagil neid plaane selgitada.

Loe ka: TÄNA | Eesti koondis võõrustab Võrus Avo Keele juhendatavat Lätit, ülekanne algab stuudioga

scroll to top