fbpx
Close

INTERVJUU | Eddie Rivera: Saaremaa meeskond on muutunud paari kuuga tundmatuseni

Eddie Rivera. | Foto: Saaremaa Võrkpalliklubi

Saaremaa Võrkpalliklubi ühe liidri Eddie Rivera sõnul on meeskond viimaks leidnud kollektiivse enesekindluse, mis mängib edu saavutamisel võtmerolli.

Võrkpall24.ee võttis 26-aastase nurgaründajaga ühendust enne euromängu prantslaste tippklubi Poitiers’ga, et uurida nii saarlaste hetkeseisu kui tänaste võimaluste kohta.

Eddie, Saaremaa pakkus avamängus Poitiers’le kõva lahingu ja kaotas 2:3. Millise emotsiooniga meeskond tänasele kordusmängule vastu läheb?

Oleme väga ootusärevad tänase mängu osas. Kogu meeskond on väga õnnelik, et saab niivõrd hea klubiga eurosarjas mängida. Teadsime juba kodumängu eel, et meid ootavad ees head kohtumised. Mind üllatas avamängu puhul enim see, et me ei andnud pärast kaht kaotatud geimi alla, vaid jätkasime võitlemist. See aitas meeletult enesekindlust koguda.

Kui saabusid Eestisse, ütlesid, et meeskond peab endasse uskuma hakkama. Kas see on nüüd juhtunud?

Täpselt nii! See on hoopis teistsugune meeskond kui paar kuud tagasi, mil siia tulin. Oleme muutunud tundmatuseni ja näitame seda ka platsil. Oleme eelkõige just kaitses oma taset oluliselt tõstnud.

Kuidas sa ennast hetkel tunned? Oled pärast viimaseid mänge suurest väsimusest keset väljakut lebanud.

(Naerab.) Ma tunnen end päris hästi. Vahet pole, kas olen väsinud või mitte, annan endast ikka sada protsenti. Sellist šanssi – mängida eurosarjas tippklubi vastu – ei teki tihti. Näiteks minu jaoks on tegu elu esimese eurohooajaga, mistõttu need mängud on eriti tähtsad. Tahan sportlasena edasi areneda ja euromängud aitavad mul vaadata, kui kaugel ma tipust olen.

Mida esimene mäng Poitiers’ga veel näitas? Et ka nemad on inimesed?

Just seda see näitas, jah. Ma jälgin tihedalt Itaalia ja Venemaa liigat, lisaks mängisin ise MM-finaalturniiril. Üllatused sünnivad igal pool! Meil on praegu hea võimalus Saaremaaga midagi erilist korda saata.

Tänavustes euromängudes on eredalt esile kerkinud Siim Põlluäär, kes tõi avamängus prantslaste vastu üleplatsimehena suisa 26 punkti (+21). Kuidas sa tema rolli hindad?

Siim on hakanud tõestama, miks just tema on selle meeskonna kapten. Ta mängib tõeliselt hästi. Siimu teeb heaks tema kannatlikkus. Isegi paar viga ei löö teda rivist välja. Siimu esilekerkimine on samuti üks faktoreid, tänu millele oleme oma mängu parandada suutnud.

Põlluääre hiljutiste esituste tõttu on tulnud meedias teemaks ka tema välismaale siirdumise võimalus. Kas sinu arvates oleks tal tugevamatesse liigadesse asja?

Kindlasti! Siim võib oma praeguse tasemega mängida ükskõik kus! Ta on hea mängija ja inimene. Tõeline liider.

Kas Siim on kõhulihasevigastusest taastunud ja mängib täna?

Ma ei oska öelda, see on treenerite otsus. Aga eilsel treeningul oli ta küll väga hea. Õnneks on meil ka vahetusest tulemas võrdväärsed asendused, näiteks Siimu koha võib täita Sam (Boehm).

Lõpetuseks, mis on Poitiers’ nõrkus ehk see koht, kus neid võib täna haavata?

Peame serviga survet avaldama, see on meie ainus võimalus. Kuna neil on väga head temporündajad ja üleüldiselt kiire rünnak, peame suutma oma serviga sidemängija võrgust eemal hoida.

scroll to top