fbpx
Close

INTERVJUU | Esmakordselt välismaale siirduv Tammearu: poleks uskunud, et nii hästi võib minna

Märt Tammearu. | Foto: Allan Mehik/Saaremaa Võrkpalliklubi

Eesti koondislane ja lõppenud võrkpallihoojal Tartu Bigbanki Eesti meistriks tulemisel suurt rolli mänginud Märt Tammearu pühib esmakordselt kodumaa tolmu jalge alt ja liitub valitseva Belgia meistri Roeselare Knackiga.

Eelneval kolmel hooajal mängis 20-aastane nurgaründaja Emajõelinnas Tartus, mille ridades tuli nii Eesti meistriks (2021), karikavõitjaks (2020) kui ka Balti liiga meistriks (2019).

Võrkpall24 tegi neljapäeva pärastlõunal Tammearule kõne, et uurida uude klubisse siirdumise tagamaadesse ja ootustesse järgmise hooaja kohta.

Märt, millal Belgia tippklubi sinu vastu hakkas huvi tundma?

Siin oli käsi mängus minu soomlasest agendil Nisse Huttunenil, aga esimene märk nende huvist oli siis, kui mängisime Pärnuga Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriat. Siis hakkas nendega suhtlemine pihta.

Kas nende pakkumine tuli sulle üllatusena?

See oli tõesti minu jaoks üllatus. Poleks uskunud, et nii hästi võib minna ja kohe esimesel välishooajal Meistrite liiga klubiga liituda.

Oli sul ka teisi kosilasi?

Mingeid läbirääkimisi ikka oli, aga kui tuli Roeselare pakkumine, siis otsustasime, et pühendume sellele. Teised klubid polnud tasemelt nii tugevad ja ka pakkumised polnud sellised, mis oleks mind kõnetanud. Tartuga sai mul leping läbi ja nemad oleks näinud mind klubis jätkamas.

Kuidas sa ise end tunned? Kuna tegemist on sinu esimese välisklubiga, siis kas oled natuke hirmul ka?

Ma ei oska öelda, kas see on just hirm, aga kindlasti olen põnevil ja ootusärevus on suur. Ma ei tea kuidas seal minema hakkab ja kuidas asjad toimivad. Saab olema huvitav.

Kui üldiselt on tavaks saanud, et mängijad teevad aastased lepingud, siis sina sõlmisid kaheaastase kontrahti. Miks?

Ilmselt nad pakkusid kaheaastast lepingut seetõttu, et ma olen veel ikkagi noor ja vaatavad asju pikemas plaanis.

Milline sinu roll hakkab uues klubis olema?

Mulle ei öeldud, kas mind võeti põhimeheks või varumängijaks. Loodetavasti kellegi koht algkuuikus naelutatud pole ja mängivad need, kes parasjagu paremad on. Kindlasti on raske ja tuleb palju võidelda, et põllule pääseda. Eks ma olen selleks valmis, et hooaja alguses ma ei pruugi mänguaega saada, aga platsile saamine oleneb ennekõike minust endast.

On teada, et sul on väga kokkuhoidev pere. Kuidas nemad sinu Eestist lahkumisse suhtuvad?

Ma olen nüüd juba päris mitu aastat elanud Tartus, aga vanemad Pärnus. Selles mõttes mingit meeletut muutust ei tule, sest ega ma siin ka neid ülemäära tihti ei näinud. Tõsi, nüüd näen veel vähem, aga elame üle. Ja ma tean, et nad rõõmustavad ja on uhked minu üle.

Mida sa ise uuelt hooajal enim ootad?

Siin on lihtne vastus – kõike! Kuidas esimene välishooaeg hakkab välja nägema ja milline liigatase seal tegelikult on. Lisaks mängivad nad Meistrite liigas, mis on ülivägev.

scroll to top