fbpx
Close

INTERVJUU | Hea treeneri käe alla sattunud Aganits: olin otsapidi taas Maaseikis, kuid viimasel hetkel otsustas klubi ümber

Andri Aganitsa ja Thessaloniki PAOK-i hooaja algus lükkus edasi, ent eelmisel nädalal peetud hooaja avamängus saadi lõpuks 3:0 jagu Milonist. Eestlane kogus 7 punkti (+5). | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Eesti rahvusmeeskonna temporündaja Andri Aganits mängib tänavu Kreeka tippklubis Thessaloniki PAOK-is.

Lisaks Aganitsale on eestlastest PAOK-i särki kandnud varasemalt kaks võrkpallurit, Jaanus Nõmmsalu (2007-08) ja Sander Steinberg (2010-11).

26-aastane Orava külast pärit Aganits sai tuule tiibadesse Tallinna Selveris, välismaal on ta mänginud nii Saksamaa, Itaalia, Prantsusmaa kui ka Belgia kõrgliigas. Kaks viimast hooaega esindas keskblokeerija Meistrite liiga klubi Maaseiki Greenyardi värve.

Võrkpall24 võttis 207-sentimeetrise võrkpalluriga ühendust, et uurida Kreekasse siirdumise tagamaade, liiga taseme ja klubi kohta.

Andri, räägi esmalt, miks sa otsustasid Kreekasse mängima minna?

Tegelikult olin otsapidi taas Maaseikis, kuid viimasel hetkel otsustasid nad ümber. Otsisin võimalusi, aga aeg oli juba hiline ja kreeklased olid huvitatud. Kuna Kreeka liiga tase on tänavu viimaste aastate tugevaim, siis otsustasin proovida.

Pealtnäha tegid elus suure muutuse läbi, kui siirdusid Belgiast Kreekasse. Kas esimesed kuud on ka seda näidanud juba, et Kreekas pole kõik päris nii hästi organiseeritud nagu Belgias?

Eks siin on asjad ikka natukene teisiti. Kui Belgias oli trennigraafik sisuliselt kuu aega ette teada ja kõike organiseeriti väga kiiresti, siis siin võib kava päevapealt muutuda. Reageeritakse siis, kui mingit asja on kohe vaja, mitte ei ennetata. Tehakse täpselt nii palju, kui vaja. Samas ei saa öelda, et asja põlve otsas tehakse. Üldiselt on lõpuks kõik vajalik olemas.

Kas Kreeka on sind millegi hea ja huvitavaga ka üllatanud?

Ilm on väga hea. Kui siia saabusin, siis oli palav, aga hetkel on selline keskmine Eesti suvi. Hetkel ei oska midagi konkreetsemat välja tuua.

Seega luud ja liigesed tänavad Kreeka sooja kliimat?

(Naerab.) Tervis on tõesti korras.

Kas võrkpalli üldtase paistab Kreekas olevat korralik? Treenerid ja mängijad ning saalid ja taustajõud vastavad Euroopa normidele?

Meil on hetkel vähe mänge olnud, aga ütleme nii, et kaheksast võistkonnast neli suudaks heidelda tiitlite eest. Samas tagumise otsa meeskondadel midagi häbeneda pole. Kindlasti on nad tugevamad kui Belgia lõpuotsa satsid.

Meil on igas trennis statistik ja füsioterapeut kohal ning treener teeb igast trennist video. Kui mitte iga päev, siis ülepäeviti on videokoosolek, kus treener seletab trennis tehtud asjad lahti.

Kuidas sul peatreener Kostas Delikostasega läbisaamine sujub?

Ma pole veel sellises klubis olnud, kus ma treeneri või taustajõududega läbi ei saaks. Selline tavaline treeneri-mängija suhe. Nii palju, kui ma kohalike käest olen kuulnud, siis tema peaks olema liiga parim treener. Ta töötab personaalselt mängijatega päris palju. Samuti loeb mängu hästi. Siiani pole minul tema kohta etteheiteid.

Eeldatavasti on klubil eesmärk tulla riigi meistriks?

Kindlasti. Tänavu tuleb selline huvitav hooaeg, sest klubid mängivad põhiturniiril kodus-võõrsil süsteemis ning seejärel pole play-off’e, vaid moodustatakse kaks gruppi, kus põhiturniiri esimesed neli mängivad omavahel läbi ja rohkem punkte kogunud võistkond tuleb meistriks. Tagumised meeskonnad mängivad kohtadele 5.-8. Samas on arutlusel, et tehakse hoopis play-off. Saab näha, mida lõpuks otsustatakse.

Nii nagu ka mujal Euroopas, siis siin vohab samuti koroonaviirus ning kogu hooaja peale on võimalik lükata edasi kaks mängu. Rohkem saab mänge edasi lükata juhul, kui klubis on rohkem kui kolm nakatunut. Vastasel juhul tuleb tehniline kaotus. Ebaselgust on palju, aga eks see ole igal pool nii.

Kes peaksid tänavu olema PAOK-i võtmemängijad?

Välismängijad on väga olulised, samuti ka kohalikud. Sidemängija (põhja-makedoonlane Filip Despotovski), belglasest diagonaal Bram Van Den Dries ning nurgaründajad, Brasiiliast pärit Henrique Batagim ja kohalik Rafail Koumentakis, peaksid hakkama põhiraskust kandma.

Ning lõpetuseks: kas palk on siiani kenasti pangakontole laekunud?

Jah, siiani on kogu palk ilusti ära makstud.

scroll to top