fbpx
Close

INTERVJUU | Hindrek Pulk elust Chaumontis: peatreener pole minu vastu suurt huvi üles näidanud

Hindrek Pulk. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

[logo-slider]

Oma esimesel välishooajal Prantsusmaal Chaumonti klubi särki kandval Eesti koondise diagonaalründajal Hindek Pulgal on hooaja edenedes õnnestunud saada aina enam mänguminuteid. Ometigi pole tema hooaeg Chaumontis kulgenud valutult. 

Varasemalt vaid kodumaal Pärnu, Tallinna Selveri, Saaremaa ja Tartu Bigbanki värve kaitsnud saarlane rääkis Võrkpall24’le antud intervjuus klubi mänguvormist, otsesest konkurendist Julien Winkelmullerist ja peatreenerist.

Hindrek, neli kuud tagasi ütlesid Võrkpall24’le, et esimene eesmärk on Chaumontis ellu jääda ja ennast leida. Kuidas sa nende kahe asjaga siiani oled toime tulnud?

Ellu olen jäänud ja eks ma vaikselt  pusin siin edasi.

Oled viimasel ajal saanud rohkem mänguaega. Kas see tähendab seda, et oled hakanud leidma oma kohta?

Raske öelda, kas just olen oma koha leidnud, aga arvan, et see on kõik raske töö tulemus. Olen need mänguminutid igati välja teeninud.

Kas oled rahul praeguse mänguajaga? Millest on veel puudu, et tõusta esidiagonaaliks?

Põhidiagonaali kohta on raske või isegi võimatu kätte saada. Treeneril on oma nägemus, kes põhikoosseisus peaksid olema. Tal on välja kujunenud oma kindlad mängijad, keda ta usaldab. Sellist usaldust mina ei ole suutnud selle hooaja jooksul veel temas tekitada. Ega mul omal polegi muud teha, kui treenida kõvasti ja oodata, et saaks rohkem mängida. Kui platsile saan, oleks tarvis mingisugune positiivne emotsioon anda treenerile.

Kuidas meeskonna kuulsa peatreeneri Silvano Prandiga koostöö sujub?

Sellele on raske vastata. Ütleme nii, et eks mind siia ju võetigi varumehena ja ega ta ei ole minu suhtes suuremat huvi üles näidanud.

Sinu otsene konkurent on Prantsusmaa koondislane Julien Winkelmuller, kes on siiani kindel põhimees olnud. Kui palju on sul veel minna, et jõuda tema tasemele?

Minul endal on sellele küsimusele tegelikult raske vastata. Ma ise leian, et ma võiksin juba praegu mängida tema tasemel, aga mingil põhjusel ma seda ei tee. Aga eks Julien ole selle hooaja jooksul väga hästi esinenud ja mulle pole ta võimalust jätnud. Kuigi jah, on olnud selliseid võimalusi, kus treener oleks võinud vahetusi teha, aga mingil põhjusel ta ei ole neid teinud. Eks me oleme erinevad inimesed. Ühel omad plussid, teisel omad.

Eelmisel hooajal saavutas Chaumont hõbeda. Kas tänavusel hooajal on suudetud näidata oma parimat mängu?

Tuleb tõdeda, et klubi ei ole hetkel oma taset välja mänginud. Siin on igasugused põhjused, miks ei näidata sellist mängu nagu võiks. Kui vaadata, et kodus me oleme kaotanud põhiturniiril ühe mängu, kuid võõrsil oleme võitnud ainult kolm või neli kohtumist, siis siin tuleb otsida seda, miks need asjad just nii on. Vastaste koduplatsil mängimine ei tule hetkel üldse välja. Potentsiaali on ja mängijad on kõval tasemel. Me peaksime esinema paremini, kui seda seni teinud oleme.

Kas see võib tuleneda sellest, et peatreener kasutab mängudes mehi, keda ta usaldab ja teistele võimalusi seni väga palju andnud pole?

Kas just ainult selle tõttu, aga ma arvan, et treeneri olulisust võistkonna juures ei maksa alatähtsustada. Treener paneb meeskonna mängima. Malendid on meil olemas. Meil on vaja juhti, kes suudaks vajalikud võidud ära tuua. Võib-olla selle taha praegu paremad esitused ongi jäänud. Kindlasti saab asi alguse juba trennidest ja igalt poolt mujalt. Eks treener peab nendele muredele vastused leidma.

Kuidas on lood prantsuse keelega? Kas nüüd saad poes juba ilma kehakeeleta hakkama?

Kehakeel tuleb ikka kasuks. Nii kiiresti prantsuse keele õppimine ei käi. Kui rohkem vaeva näeks, suudaks ilma kehakeeleta ka hakkama saada. Ma pole väga vaeva näinud, et keel kiiremini selgeks saaks.

Saaremaa Võrkpalliklubi president Toivo Alt ütles oma viimases intervjuus “Kuldse geimi” saates, et sinu lahkumine Saaremaalt oli tingitud konfliktist endise peatreeneri Urmas Taliga. Nüüd, kui treener on vahetunud, siis kas pakkumise korral mõtleksid Saaremaale tulevikus naasta?

Ma jätaks sellele küsimusele hetkel vastamata, kuna ma praegu keskendun siin olemisele ja mängimisele. Suuri plaane ma tuleviku osas hetkel ei tee.

Eesti rahvusmeeskonna uus peatreener Cedric Enard on prantslane ja olnud Prantsusmaa koondise abitreener. Kas oled kohapeal temast midagi kuulnud või oled kohalikelt ise tema kohta küsinud?

Jah, meil on siin üks mängija, kes kolm hooaega mängis tema käe all. Tema igatahes väga kiitis meie uut peatreenerit. Tegu on väga asjaliku treeneriga.

Ilmselt ootad sinagi temalt koondisekutset?

Nii nagu teisedki mängijad, ootan ka mina kutset.

Intervjuu autor: Pille Saks

scroll to top