fbpx
Close

INTERVJUU | Esipommitaja Pulk: olin koondisse pääsemise mõtte oma peast juba välja visanud

Hindrek Pulk (vasakult teine) on Eesti koondise eest väljakul käinud üksikutel hetkedel. Antud pilt pärineb 2013. aasta jaanuaris Ludwigsburgis toimunud MM-valikturniirilt. Toona oli saarlane 22-aastane. | Foto: volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna kutse teenis täna kuueaastase (!) pausi järel koduse võrkpalliliiga pikaaegne esiründaja Hindrek Pulk.

Ühtpidi võib Tartu Bigbanki 28-aastase diagonaalründaja koondisse pääsemist nimetada suureks üllatuseks, sest viimati esindas ta rahvusmeeskonda 2013. aastal, kui Argo Meresaare koondisekarjäär läbi sai ja toonane peatreener Avo Keel saarlase meeskonda kutsus. Teisalt ei saa valikut pidada aga mingil moel ootamatuks, sest ajal, mil Oliver Vennole ja Renee Teppanile antakse maikuus puhkust (loe siit), paistab Pulga kaasamine ainuõige valikuna.

Võrkpall24.ee võttis Pulgaga ühendust teisipäeva pärastlõunal vahetult pärast koondise 26-mehelise nimekirja avalikustamist. Nagu selgub, kujuneb koondisetsükkel tema edasist võrkpallikarjääri silmas pidades äärmiselt oluliseks.

Hindrek, esmalt siirad õnnitlused! Ütlen täiesti ausalt ja erapooletult, et mulle valmistas kõige rohkem rõõmu koondise nimekirja vaadates just see, et sina seal sees oled. Kuidas sa ise end tunned?

Aitäh! Eks ta ikka ole eriline ja hea tunne. Ma ei oodanud ju tegelikult seda kutset enam. Aga kui pakkumine tehti, siis nägin, et karjääri lõppfaasis on võimalik vastu võtta üks meeldiv väljakutse. Seepärast vastasin ka kohe “jah”.

Gheorghe Cretu ajastul pole sa valikusse varasemalt mahtunud. Millal koondise treenerid sinuga ühendust võtsid?

Märtsi alguses võttis statistik Alar Rikberg ühendust.

Kas ta põhjendas, miks koondis sind vajab?

Ta ütles, et vägevamatele mängijatele antakse maikuus puhkust. Tundub, et koondisel pole diagonaalründaja kohale hetkel ka kedagi noort asemele võtta. Nii nähtigi mind. Ühelt poolt on see minu jaoks väga hea võimalus end proovile panna, aga teisalt on muidugi kurb, et pole ühtki noormängijat, keda saanuks sel ajal meeste koondises katsetada.

Uskusid sa, et võid veel koondisse kunagi pääseda?

Olen koondisse kuulunud vaid Avo Keele ajal (Pulk sai toona koondise ridades kirja 4 kohtumist – toim.). Olin seetõttu selle mõtte peast juba välja visanud.

Mida koondisekutse laiemas plaanis sinu jaoks tähendab? Kas loodad ehk korraliku välislepingu teenida?

Ma ei panusta selle variandi peale. See pole mu põhieesmärk. Olen Eesti ja Balti liigas palli toksinud küll, nüüd saan näha, kuidas rahvusvahelisel tasemel välja tuleb. Seda muidugi juhul, kui pääsen mängu. Annan endast igal juhul maksimumi.

Kas tervis on korras?

Päris korras tegelikult ei ole. Hiljuti olid õlaga probleemid, nüüd on selg jälle tugevamalt tundma hakanud. Püssi põõsasse ma ei viska – näen vaeva ja teen harjutusi, et olla mais parimas löögihoos.

Kui hästi kõlab sinu hinnangul selline diagonaalründajate duo nagu Timo Tammemaa ja Hindrek Pulk?

(Puhkeb naerma.) Need on kaks saarlast, kes on oma võrkpallitee algusaastad koos töötanud ja isegi elanud. Väga suured sõbrad! Igati äge on koos Timoga diagonaalründaja kohal tegutsema hakata. Timol on suur tahtmine diagonaalis mängida, aga kuidas tal see kohe õnnestuma hakkab – ei kujuta ette! Füüsiliselt on tegu megaandeka mängijaga. Ja kui ta kõik asjad klappima saab, siis leian mina end pingil istumas.

Kas Timol on potentsiaali diagonaalründaja kohal ka pärast Venno ja Teppani liitumist mängida?

Sel suvel ma seda varianti veel kuigi reaalseks ei pea.

Millised plaanid on treeneritel sinuga pärast maikuud? Kas jääd meeskonda ka siis, kui Oliver Venno ja Renee Teppan koondisega liituvad?

Ma ei ole seda nende käest küsinud, aga olgem realistlikud: ma ei lähe Venno ja Teppaniga võistlema. Arvatavasti ongi minu võimalus kuu aega end näidata, seejärel laseme kõvemad mehed põllule. Illusioone ei maksa luua, ma saan ju aru, millisel tasemel Venno ja Teppan mängivad. Siin pole midagi isegi võrrelda.

Mida sa isiklikult koondiseperioodist enim ootad?

Kõige suuremad ootused on treeneritele. Mul on karjääri jooksul olnud ainult eestlastest juhendajad. Aga nüüd saan end proovile panna ka välismaalase käe all. Mind huvitab, kuidas treenerid minule lähenevad ja kas nad oskavad ehk välja tuua mõne nüansi, millele ise pole osanud oma mängus tähelepanu pöörata. Kuna Eesti koondise tulemused on viimastel aastatel olnud suurepärased, siis seda enam ootan eesseisvat perioodi. Näen koondiseasju ka seestpoolt.

Mõned võrkpallisõbrad ei pruugi teadagi, et tegeled n-ö põhitööna tegelikult projekteerijana. Kas koondiseperioodiks saad töölt ikka vabaks?

Lahkun oma praeguselt töökohalt peagi, seega seda probleemi maikuus pole.

Lõpetuseks, ütlesid intervjuu alguses, et koondiseperiood on sinu jaoks hea väljakutse karjääri lõpufaasiks. Ega sa suvel karjääri lõpetamist kaalu?

Ma ei saa täna veel öelda, et sügisel teen seda või teist, sest ma ei tea isegi, mis mind ees ootab. See aeg, mis ma koondises olen, kavatsen võtta võrkpallist igatahes viimast. Kui ma tunnen pärast koondisetsüklit, et tahaksin end kindlasti välismaal proovile panna, siis teen seda. Aga kui ma teen koondiseperioodi ära ja tunnen, et nüüd olen kõik võrkpallile ära andnud, siis olen valmis ka karjäärile punkti panema. Selle otsuse langetan ma emotsiooni pealt pärast koondisetsüklit.

scroll to top