fbpx
Close

INTERVJUU | Intelligentne Mihhailov mäletab hästi MM-valikmängu Eestiga: meil oli õnne, et suutsime toona kohtumise võita

Maksim Mihhailov. | Foto: ekraanitõmmis

Venemaa ja ühtlasi maailma üks enimsaavutanud võrkpallureid, Kaasani Zeniidi 33-aastane diagonaalründaja Maksim Mihhailov on Eestis käinud korduvalt ja ootab eelseisvaid CEV Cupi kohtumisi Tartu Bigbankiga huviga.

12. hooaega Zeniidis mängiv ja kõik võrkpallimaailma ihaldatumad tiitlid eesotsas olümpiamängude ja Meistrite liigaga võitnud Mihhailov on ehe näide tõelisest professionaalist, keda jälgides mõistad kiiresti, miks paljude andekate võrkpallurite seast on just tema nii kaugele jõudnud.

Kui teised Zeniidi mängijad olid eileõhtuse treeningu ametliku pooleteisetunnise osa lõpetanud ja venitama läinud, harjutas Mihhailov üksinda veel veerand tundi servi. Ja need polnud suvalised pallingud, vaid ässade mõõtu võimsad ründelöögid, mis hakkavad täna lendama tartlaste poole. Kui vanameister tundis, et servitunnetus sai viimaks kätte, pääsesid ka treenerid puhkama. Mihhailov jäi aga füsioterapeudi abiga jalgu ja selga venitama.

“Ta on täielik proff ja tal läheb venitamisega veel omajagu aega,” ütleb Zeniidi peatreener Aleksei Verbov pärast treeningu lõppu Võrkpall24’le. Nimelt oli siinkirjutajal Mihhailoviga lepitud kokku intervjuu, ent Verbov palub sõbralikult usutluse teha pool tundi hiljem hotellis, et teised mängijad ei peaks asjatult bussis ootama.

Jõudes kokkulepitud ajal Dorpati hotelli, kus kuulsad külalised ööbivad, on Mihhailov juba kenasti valmis ja tervitab ajakirjanikku sõbralikult. Jääb veel lahendada vaid üks mure: et intervjueerija telefon ei taha teha koostööd, tuleb leida asendusaparaat. Mihhailov pakub lahkelt oma nutikat telefoni ja nii saabki videousutlus ikkagi tehtud. Nagu märgib rannavõrkpallur Dmitri Korotkov, kes aitas intervjuud tõlkida, kasutab Mihhailov rääkides ilusaid venekeelseid sõnu ja jätab kogu oma olekuga intelligentse inimese mulje. Ja olgugi et usutlus saab tehtud vene keeles, räägib Mihhailov ka veidi inglise keelt. Pärast intervjuud jääb ta mõneks minutiks veel vestlema ja ütleb, et käis esimest korda Eestis juba 2000ndate aastate alguses, kui mängis veel Jaroslavli meeskonnas.

Maksim, esmalt, kuidas sulle Eesti ja Tartu meeldivad?

Väga mõnus ja hubane. Väike, aga hubane.

Sa pole sugugi esimest korda Eestis. Viimati käisid siin vist 2017. aastal, kui Venemaa võitis MM-valikturniiril Tallinnas üsna tasavägises mängus Eestit. Kas sa mäletad veel seda matši?

Suurepäraselt mäletan! See oli tõesti huvitav mäng ja Eesti mängis väga hästi sel päeval. Kohati oli meil selles kohtumises rohkem õnne – meil läks hästi ja me võitsime. Aga oli näha, et Eesti võrkpalli tase on viimastel aastatel selgelt kasvanud.

Kuidas sa tänast Zeniidi meeskonda hindad. Teie meeskonda kuuluvad maailma paremad mängijad. Kas teile üldse leidub vastast tänavu?

Head mängijad ei tähenda veel head meeskonda. Seepärast tuleb teha veel palju tööd, et nendest mängijatest tekiks ühtne võistkond. Mängud näitavad, et meil on veel palju, millega vaeva näha.

Kuidas vanameister Mihhailov end 33-aastasena tunneb? Kas keha kuulab veel sõna?

Suures plaanis tunnen ennast hästi. Ent iga aastaga muutub taastumine üha raskemaks pärast mänge ja tohutut hulka reise.

Saite nädalavahetusel hooaja esimese kaotuse, kui jäite Venemaa superliigas 2:3 alla Moskva Dünamole. Millest tolles mängus puudu jäi?

Esiteks, me mängisime ilma (Bartosz) Bednorzita (tänaseks on Poola nurgaründaja tervenenud – toim.). Teiseks, mäng oli tasavägine ja kohati oli Dünamol rohkem õnne. Aga meil on üldiselt noor võistkond ja me saime kokku alles hiljuti, seega on meil vaja veel palju kokkumängu harjutada. Eriti seepärast, kuna meil on uus sidemängija (Micah Christenson) ja sidemängijal on võistkonnas alati suur roll.

Arvestades Zeniidi tugevust, siis kas teil jagub motivatsiooni mängida CEV Cupi?

Muidugi, meie jaoks on iga mäng oluline. Ennekõike seetõttu, et tunda end järgmistes mängudes enesekindlalt. Seega on iga mäng kullahinnaga.

Ja lõpetuseks, kui palju te olite enne siia tulemist kuulnud Tartu Bigbankist?

(Muigab.) Ma ei hakka teile luiskama: ma polnud sellest meeskonnast midagi kuulnud. Kõige populaarsemates portaalides ja telekanalites pole Tartu mängudest midagi räägitud. Aga saime teada nendest nüüd (seoses euromänguga) ja nägime juba trennis, et need inimesed oskavad samuti mängida võrkpalli ja omavad teatud taset.

Suur aitäh, Maksim!

scroll to top