fbpx
Close

INTERVJUU | Kaotustega kimpus olev Venno: treenerite ja mängijate vahel on õhk tavapärasest paksem

Oliver Venno rünnakul. | Foto: Türgi liiga koduleht

Euroopa ühes tugevamas ehk Türgi kõrgliigas Istanbuli Galatasaray särgis valdavalt võidulainel triivinud Oliver Venno pidi eile võtma vastu juba kolmanda järjestikuse kaotuse. Tõus on küll asendunud mõõnaga, kuid võimalus võita ihaldatud meistritiitel pole kuhugi kadunud.

Oliver, vaatamata sinu eilsele heale mängule pidite vastu võtma kolmanda järjestikuse kaotuse. Millest on kaotusterada tingitud?

Kui alustasime hooaja teist poolt, oli meeskonnal palju vigastusi. Me pole tegelikult jõudnud piisavalt trenni teha. Kuus-kuue vastu mängu pole olnud võimalik omavahel harjutada, sealt ongi see erinevus tulnud. Teised meeskonnad on saanud omavahel korralikult mängida, aga meil pole see kahjuks õnnestunud.

Kuivõrd on viimaseid tulemusi mõjutanud mõni muu tegur – näiteks vaimne valmisolek või meeleolu?

Täitsa võimalik, et on mõjutanud. Kuna olime kaks mängu järjest kaotanud, siis enne kolmandat mängu oli meeleolu kehv. Tundsime, et oli hädasti võitu vaja – see võis mõjutada ka kolmanda mängu tulemust. Mind see ei morjendanud, võib-olla teised tundsid seda rohkem, aga üritame üle saada ja järgmise mängu võita.

Kas klubijuhtidel on vererõhk praeguse olukorra peale tõusnud?

Ega nad väga rahul pole (Muigab.). Meie eesmärk on võita Türgi meistritiitel. Kuna meil pole viimasel ajal hästi läinud, siis nad väga rõõmsalt meie poole ei vaata. Täna oli meil vaba päev, aga homme, kui toimub koosolek, kuuleme lähemalt, mis nad räägivad ja mõtlevad.

Kuna Türgi meistritiitel on kindel eesmärk ja praegusel hetkel veel käega katsutav, siis millised on uued sihid, et tiitlivõit kindlustada?

Üritame iga mänguga paremini mängima hakata. Kui play-off’id hakkavad, peab võitma hakkama. Siis enam varianti kaotamiseks ei ole. Loodetavasti tulid need kaotused nüüd ära ja saame tagasi võidulainele.

Kuidas hindad meeskonna sisekliimat? Kas tagasilöögid on seda mõjutanud?

Sisekliimaga on kõik hästi ja minu arvates pole see vahepeal muutunud. Kõik on omavahel sõbrad ja saavad hästi läbi. Treenerite ja mängijate vahel on õhk tavapärasest paksem – selle koha pealt pole asjad nii head kui võiksid.

Millest paksem õhk tingitud on?

Kaotustest. Treenerid ootavad meilt, et ikka võidame, aga kui saame selliselt võistkonnalt nagu Bursa kaotuse, ei saa nad rahul olla. Neid oleksime pidanud eile kindlasti võitma (Bursa paikneb hetkel kuuendal positsioonil – toim.).

Kas eilse kaotuse tagas see, et puudus piisav kokkumäng?

Jah, suudame palli maha lüüa, aga ei suuda kontrapalle ära lahendada. Blokis ja kaitses oleme ka kehvad. Kui meeskond suudab neid aspekte lihvida, siis usun, et hakkame ka võitma.

Kuidas hindad enda füüsilist vormi?

Vorm on tõusuteel. Ideaalis võiks alati parem olla, aga arvan, et eilne mäng oli täitsa enam-vähem. Tegin küll mõned rumalad vead, aga üldiselt võib rahul olla.

Millises vormis on võistkond? Kas oled meestega rahul?

Ei ole, kuna kaotasime. Vorm ei ole meeskonnal hetkel kõige parem.

Kas tunned, et sul on üksi liiga suur koorem kanda ja ootaksid võistkonnakaaslastelt suuremat panust punktilisa näol?

See aasta on mul isegi väiksem koorem. Eelmine aasta sain tõsteid rohkem ja koormus oli suurem, aga sel aastal on koormat jagatud. Seega ma ei ütleks, et mul on liiga suur koorem.

Hõbe- ja pronksmedaleid on klubil varnast võtta, aga ihaldusväärne kuld on jäänud pikka aega kättesaamatuks. Kas surve tiitlivõitu saada on suur ja kuivõrd sa ise seda tunnetad?

Igapäevaselt mainitakse, et on vaja võita ja tuletatakse meelde, mille nimel me vaeva näeme. See on hea, et tuletatakse meelde, mille pärast ma siin olen ja mille pärast üldse võitlen. Galatasaray jaoks on kuldmedal esmatähtis. Klubi pole ammu tiitlit saanud (viimane meistritiitel võideti 1989. aastal – toim) ja see on väga suur asi, kui suudame selle tänavu teoks teha.

Kas ootad ka Eesti koondise kutset ja oled uue peatreeneriga juba suhelnud?

Uue peatreeneriga ma suhelnud ei ole. Eks ole näha, mis saama hakkab, aga kutset ootan ikka.

Liigatabelis paikneb Galatasaray 34 punktiga kolmandal kohal. Izmiri Arkas on 38 punktiga teisel ja Fenerbache 42 punktiga esimesel positsioonil. Galatasaray ja Fenerbache on pidanud 16 kohtumist, Arkas 17 kohtumist. Järgmise kohtumise peab Venno koduklubi Türgi kõrgliigas 17. veebruaril, kui kohtub liigatabeli viienda Ankara Ziraat Bankasiga.

scroll to top