fbpx
Close

INTERVJUU | Kevin Soo: pean veel kõvasti tööd tegema, sest mul pole sellist pikkust ja plahvatust nagu Naaberil ja Kivisillal

Kevin Soo. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbank alustas Credit24 Meistriliiga veerandfinaalseeriat TalTechi vastu kindla 3:0 võiduga. Avavaatuse parimaks blokeerijaks kerkis 25-aastane Kevin Soo, kes on naasnud pika pausi järel meeskonna algkoosseisu.

Tartu esindusklubi põhimees sai Soost esmakordselt 2013. aastal. Eelkõige just tänu suurepärasele blokile kutsus Gheorghe Cretu ta peagi ka Eesti koondisse. Pärast Mart Naaberi esiletõusu hooajal 2016/17 langes heledapäine keskmängija aga Emajõelinnas varumeheks ning otsustas siirduda Saksamaa parima esiliigaklubi Spergau Mitteldeutschlandi ridadesse.

Eduka Saksamaa-hooaja järel naasis Soo Tartusse ning nüüd, pärast Mart Naaberi jaanuarikuist pöidlaluu murdu, etendab ta võrkpallilavadel taas põhirolli. Intelligentsele sportlasele kohaselt püsib Soo siiski kahe jalaga maa peal. Ta annab endale aru, et Naaberi ja Meelis Kivisilla suguste säravate temporündajate kõrval tuleb temal oma 199-sentimeetrise kasvu ja mitte just kõige võimsama rünnaku juures lihtsalt oma asja ajada ja meeskonda nii palju aidata kui võimalik.

Kas avamängu võit tuli isegi ootamatult kergelt?

Jaa, ma ütleksin küll. Me ikkagi ootasime vastupanu. TalTechi puhul on tegu noore võistkonnaga, kes suudab üllatada. Nad on seda tänavu näidanud ka.

Mis selle vahe nii kindlaks tegi? 

Võib-olla see, et meil on kogemusi rohkem. Aga ma arvan, et meie maruline algus oli võidu võti. Hindreku (Pulk), Meelise (Kivisild) ja Jani (Helenius) head servid võtsid TalTechil jalad alt. Edasises mängus suutsime lihtsalt oma taset hoida.

Millisse füüsilisse ja vaimsesse seisu on Tartu meeskond veerandfinaalide alguseks jõudnud?

Ma loodaks, et tippvorm saabub järgmise nädala lõpuks, kui toimub finaalturniir. Aga üldiselt võib öelda, et hakkame tippvormi jõudma.

Hooaja alguses oli ründajatel kohati probleeme sidemängija Dmitri Šlominiga klapi leidmisel. Kas nüüdseks on sellised mured alistatud?

Eks väikeseid ebakõlasid on ikka siin ja seal, aga üldiselt oleme hakkama saanud. Alati võiks kõik veel paremini toimida, aga ma ei tõstaks seda probleemi hetkel esile.

Kuidas sa ennast üle pika aja Tartu põhikoosseisus mängides tunned?

Ega ma päris sedasi Mardi vigastuse kaudu poleks seda võimalust soovinud saada. Aga mäng-mängult on isiklik esitus paremaks läinud. Proovin lihtsalt võistkonnale võimalikult kasulik olla.

Intervjuusse sekkub Tartu libero Rait Rikberg, kes noomib siinkirjutajat, lõõpides, et temporündajatega ei tehta intervjuusid, kuna need pole mingid mängumehed. Rikberg liigub aga kohe edasi ja hakkab lähedal paikneva Soo tüdruksõbraga mesijuttu puhuma, nii et intervjuu saab jätkuda.

Kas sa tunned hetkel 25-aastasena, et oled oma karjääri tipul?

Ei, ma ei usu. Varu ikkagi on. Eelmisel aastal Saksamaa esiliigas mängides tundsin, et suutsin täielikult oma taseme välja mängida, aga praegu Tartus on veel veidi parandamisruumi. Loodan, et suudan peagi ka siin end maksimaalselt realiseerida.

Kas vajaka jääb füüsise osas?

Füüsiliselt saan ma kindlasti alati paremaks minna. Mul pole võib-olla sellist pikkust ja plahvatust nagu Meelisel või Mardil. Pean seetõttu veel kõvasti tööd tegema. Loodetavasti liigun õiges suunas.

Pooleteise nädala pärast selgub tänavune Credit24 Meistriliiga võitja. Kes sulle veerandfinaalide eel parima mulje on jätnud?

Riia jättis eelmise aastanumbri sees väga hea mulje, aga viimasel ajal on nad haigustega kimpus olnud. Nende duell Rakverega tuleb päris huvitav. Pärnu kohta on väga raske midagi öelda. Hooaja alguses tuli meil nende vastu hästi mäng välja, aga nüüd on nad selgelt ebamugavamaks muutunud. Aga kõige paremas seisus on hetkel ehk Saaremaa, kui kedagi konkreetset peaks välja tooma.

scroll to top