fbpx
Close

INTERVJUU | Maarjamaale naasnud Maciel: mul on Eesti vastu erilised tunded

Emotsionaalne Daniel Maciel. | Foto: Ceske Budejovice

Uuele hooajale suurte ootustega vastu minev Saaremaa võrkpalliklubi teatas eile brasiillasest digonaal- ja nurgaründajana tegutseva Daniel Macieli palkamisest.

Viimati hooajal 2014-2015 TTÜ ridades Eestimaa pinnal pallinud kohvimaa mängumees on mänginud paljudes eksootilistes liigades nagu Taiwani, Indoneesia ja Araabi Ühendemiraatide liigas. Kuid ka sellistes tippliigases nagu Itaalia ja Prantsusmaa. 31-aastane sambamaa pallur on mänginud 15 erinevas klubis ja seda 9 riigis.

Võrkpall24 võttis Macieliga ühendust, et uurida Eestisse tuleku põhjuseid, tema suure rände põhjustest ja paljustki muust.

Daniel, mängisid Eestis viimati 5 hooaega tagasi. Miks sa otsustasid siia tagasi tulla? Milliste tunnetega sa naased?

Ma ütlen täiesti ausalt, et mul on Eesti vastu erilised tunded. Ma igatsesin teie riiki. Mul on siin palju sõpru. Saaremaaga otsustasin liituda sellepärast, et mõned mu sõbrad on mänginud siin ja klubi on professionaalne ning kõrgete eesmärkidega.

Millised on sinu eesmärgid nii isiklikus kui ka klubilises plaanis uuel hooajal?

Oma kogemustest võin öelda, et me võime seada võimalikult kõrgeid sihte, kuid peame jälgima iga pisidetaili, et mitte eksida. See on nii nagu sa kõnniksid ja ei vaataks oma samme olevikus, siis seab see ohtu ka tuleviku. Seega mina kohendan oma isiklikke eesmärke iga päev, et aidata meeskonda maksimaalselt. Sean endale lühiajalised ja keskmise pikkusega eesmärgid ning püüan samm-sammult need realiseerida. Kui erineva pikkusega eesmärgid on hästi seatud ja sa tead, kuidas päev päevaga jõuda õigete tegemiste kaudu pikkade eesmärkideni, vaid siis saad olla edukas.
Ma armastan protsessi, rasket ja tarka tööd. Läbi distsipliini, pühendumise ja raske töö, oleme me valmis, kui on õige aeg.

Kas Saaremaa pakkumine tuli sulle üllatusena?

Me olime päris pikalt kontaktis, seega ma olin arvestanud võimalusega, et ma nendega liitun.

Sa oled mänginud sellistes liigades nagu Itaalia ja Prantsusmaa. Kas sa ei usu, et Eesti liiga tase võib jääda sulle nõrgaks?

Mul on usku Saaremaa projekti. Klubi toimib nii nagu peab ja mängijad on professionaalsed. Lisaks sellele mängivad nad eurosarja. Eesti liiga on hästi organiseeritud – mängudest tehakse otseülekandeid, head mängijad, suurepärased fännid – mulle see meeldib.

Daniel Maciel. | Foto: Christian Besson

Kui palju sa tead eestlastest mängijaid, kes pallivad väljaspool Eestit?

Ma tean Robert Tähte, Henri Treialit, Ardo Kreeki ja ma olen mänginud Timo Tammemaa, Kristo Kollo, Kert Toobali ja Keith Puparti vastu.

Sa oled mänginud väga paljudes klubides. Kas sul on soov end tõestada võimalikult paljudes liigades või on asi muus?

Mulle meeldivad väljakutsed. Mul on olnud alati soov end tõestada ja mulle meeldivad uued kogemused, mis viivad mind mugavustsoonist välja.

Oled väga emotsionaalne mängija. Kust sa sellise emotsionaalsuse pärinud oled?

Kui sa annad alati endast parima, töötad kõvasti, siis on normaalne, et näitad emotsioone välja. Vahel ma keen üle, kuid ma töötan selle nimel, et leida tasakaal. Kaks aastat tagasi ma käisin psühholoogi juures ja ta aitas mind kõvasti, et jõuaksin nii elus kui ka mängijana uuele tasemele.

Kui reaalseks sa pead pääseda veel Brasiilia koondisesse? Kas see on olnud sinu unistus?

Kui ma alustasin oma profikarjääri, siis mul see unistus tõesti oli. Enam mitte. Brasiilias on väga palju häid mängijaid, kes mitte kunagi ei pääse koondisesse. Minu arvamus on see, et kui sa oled koondises, ei tähenda see seda, et oled hea mängija (siinkohal mõtleb Maciel ilmset Brasiilia koondist, mitte ei üldista – toim.).

Mida sa oskad öelda Eesti rahvusmeeskonna kohta?

Eesti näitas juba siis, kui ma veel siin mängisin, et nad suudavad väga hästi mängida ja kõik peaksid Eestit kartma. Tulemused näitavad, et nende tase on kõvasti tõusnud viimaste aastate lõikes.

Millised on sinu eesmärgid võrkpallurina?

(Naerab.) Ma tahaksin oma suurimad eesmärgid saladuses hoida. Kuid üks eesmärkidest on inspireerida võimalikult palju inimesi, et nad järgiks oma unistusi. Et nad ei annaks alla ka kõige raskematel aegadel.

Suured tänud selle intervjuu eest ja tere tulemast tagasi!

Iga kell, mu sõber. Mul on hea meel tagasi olla!

Daniel Maciel. | Foto: Erakogu

 

 

scroll to top