fbpx
Close

INTERVJUU | Martti Juhkami: meil pole favoriidikoormat, kuid loomulikult tahame edasi pääseda

Martti Juhkami. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskonna nurgaründaja Martti Juhkami koduklubi Friedrichshafen alustab täna Meistrite liiga uut hooaega, kohtudes Itaalias Trentos kolmepäevase “mulli” avamängus Eesti aja järgi kell 20.30 Tšehhi tipu Karlovy Vary Karlovarskoga.

Lisaks sakslastele ja tšehhidele kuuluvad E-alagruppi veel Itaalia hiid Trentino ja Venemaa valitsev meister Novosibirsk.

Võrkpall24 võttis tänavu ainsa eestlasena tugevaimas eurosarjas mängiva Juhkamiga ühendust ja uuris natuke eelseisvate mängude kohta.

Martti, kas ma panen kõvasti puusse, kui ütlen, et paberil on teie alagrupi favoriit Trentino, seejärel on väike vahe ning tulevad Novosibirsk ja Friedrichshafen. Neljas meeskond peaks tasemelt olema Karlovarsko.

(Muigab.) Venelasi ei tasu alahinnata. Nad on kuidagi ebastabiilselt tänavu küll mänginud ja eks sidemängija lahkumine jättis kindlasti ka oma jälje (Poola legend Fabian Drzyzga siirdus kahe hooaja vahel Robert Tähe ja Timo Tammemaa koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia ridadesse – toim.), ent samamoodi on Trentino tänavu väga ebastabiilselt koduliigas mänginud. Neil on olnud probleeme eelkõige koroonaga. Imelisel kombel on äkitselt toimunud paranemine ja Meistrite liigat peaksid nad alustama täiskoosseisuga (veel nädalavahetusel mängiti Itaalias mõlema sidemängijata ja saadi Vibo Valentia vastu 0:3 kaotus – toim.). Selline tervenemine tundub tegelikult väga ebatõenäoline. Oleme Friedrichshafeni klubis üsna häiritud taolisest asjade käigust, sest tahaksime ikkagi tervetena Saksamaale naasta.

Kui mõelda just eelmisele “mullile”, kus olid Trentino, Moskva Dünamo ja Amriswil, siis seal jäid kõik meeskonnad pärast mänge haiguse tõttu karantiini. Kui alguses Dünamo klubi ütles, et neil pole koroonat, siis hiljem ikkagi selgus, et oli ja selle said lõpuks kõik klubi endale. Siin Trentos on meil olnud juba kõvasti testimist. Enne siia tulemist testiti, esmaspäeval hotelli jõudes testiti ja pärast igat mängu testitakse ka.

Eesti korvpallikoondise näitel teame, et “mulli” ajaks pandi võistkonnad ühte hotelli ja mängijatel puudus igasugune võimalus põhjuseta hotelli territooriumilt väljuda. Samuti olid ööbimisasutuses selgelt paika pandud alad, kus keegi olla võib. Kas teil on Trentos hetkel midagi sarnast käsil?

Meil nii hull seis pole. Siin on tehtud hoopis niipidi, et kõik meeskonnad pandi erinevatesse hotellidesse. Aga Itaalias on igal pool maskikandmine kohustuslik, lisaks peame rahvarohketest kohtadest eemale hoidma. Õnneks me ei tulnudki siia riigiga tutvuma, vaid mängima. Teeme trenni, sööme, külastame füsioterapeuti ja mängime.

Kas füsioterapeudi külastamine käib sinu igapäevaste tegevuste juurde või teeb sulle mõni koht valu?

Ei, ükski koht tõsisemalt valu ei tee, lihtsalt füsioterapeut aitab enne mängu jalad natuke värskemaks teha.

Kui tähtsad on Meistrite liiga mängud Friedrichshafeni klubile?

Üks asi, mis on võrreldes Eesti klubidega teistmoodi, on see, et Saksamaal võetakse Meistrite liiga kohtumist nagu iga teist mängu. Mingit teistsugust või erilist ettevalmistust võrreldes Saksamaa liiga mängudega ei kaasne.

Minu jaoks on suur küsimus, kuidas meeskonnad kolm päeva järjest tähtsaid mänge mängides vastu peavad. Kas teie olete klubiga teinud seetõttu näiteks pikemaid trenne, et vastupidavust parandada?

Ei, ma arvan, et see pole nii oluline faktor.

Ma olen üsna kindel, et nii mõnigi meeskond esineb kolmandal päeval seetõttu kehvemini, kuna samad mehed lihtsalt ei jaksa nii tihti oma parimat välja panna.

Rahvuskoondistes mängitakse ju samamoodi suurturniiridel kolm päeva järjest ja ei juhtu midagi. Tõsi, selles osas on õigus, et graafik on meil tihe olnud seni küll. Näiteks viimane trennivaba päev oli 8. novembril.

Ja värskust ikkagi jagub?

Ei ole häda, jah. Hetkeseis tundub väga hea, lihtsalt tuleb nüüd nautida seda mängimist. Täna (eile – toim.) oli meil küll trennis väike ehmatus, sest teine nurgamees Nicolas Marechal väänas hüppeliigese välja ja jättis trenni pooleli, aga pääses vist ikkagi ehmatusega ja peaks platsile tulema.

Tulles tagasi esimese küsimuse juurde, siis kuidas on ikkagi teie alagrupis jõuvahekorrad jaotunud?

Selge on see, et Trentino on meie algrupi favoriit, eriti kodus. Venelased peaksid olema paberil selgelt teised, meie kolmandad ja tšehhid neljandad, aga seda, kuidas tegelikult kohad välja mängitakse, näitavad mängud. Selge on see, et ka meil on oma võimalused (veerandfinaali pääsevad viie alagrupi võitjad ja kolm paremat teise koha omanikku – toim.). Karlovarskot ei saa alahinnata, nad võivad meil juba avapäeval tuju ära võtta, kui peaksime jala sirgeks laskma. Peame sajaprotsendilise keskendumisega nende vastu väljakule minema. Meile pole oma alagrupis favoriidikoormat peale pandud, kuid loomulikult tulime siia selleks, et edasi pääseda.

Ole hea, ütle võrkpallisõpradele, millistel mängijatel peaks teie alagrupis iga võistkonna puhul silma peal hoidma?

Ma arvan, et Novosibirski puhul nende leegionäridel Dražen Luburicil ja Marko Ivovicil. Ivovici servi vastuvõttu peaksime suutma natuke häirida, äkki saab ta sedasi mängust välja. Luburic on aga nende rünnakuliider. Trentinos on huvitav näha, mida sidemängija Simone Gianelli teeb pärast viirust. Kas see on talle pitseri jätnud või ei. Nimir Abdel-Aziz on Trentinos pool võistkonda ja kui tema saab oma servikahuri käima, siis peame kõvasti kaitses mängima, et itaallastele vastu saada. Saab näha, kuidas suudame tema pidurdamisega hakkama saada. Tšehhidel on küll paar kohalikku koondislast meeskonnas, aga Eesti võrkpallisõpradele sealt tuntumaid mängijaid välja tuua pole.

Ja meie puhul on see, et diagonaalründajad – Linus Weber ja Lukas Maase – on siiani väga suurte ja ilusate rünnakunumbritega mänginud. Seda tahaks ka nüüd näha. Hästi oluline, et sealt punkte tuleks. Ja huvitav saab olema näha, kuidas mängivad meie temporündajad, kes hooaja alguses ilusaid numbreid ei näidanud, aga on viimastes kohtumistes samuti oma mängu tööle saanud. Nüüd on neil kõrgem blokk vastas. Samuti saavad võrkpallisõbrad vaadata, mida mina teen. Proovin nautida ja võidud koju tuua. Palju mul neid Meistrite liiga mänge üldse enam mängida on jäänud?

Loe ka: Kolme nädala mängud kolme päevaga: Juhkami alustab Meistrite liigat ja võtab Võrkpall24 Instagrami konto üle

scroll to top