INTERVJUU | Martti Juhkami: polnud sellist asja, et tuleme ja jääme rongi alla

Tartu Bigbank pidas täna Cev Cupi avakohtumise Venemaa hiiu Kaasani Zeniidi vastu ja hoolimata ilusast ja südikast esitusest tuli vastu võtta 1:3 kaotus.

Kohati vastuvõtul hätta jäänud nurgaründajana tegutsev Martti Juhkami tõi oma meeskonna ühe paremana 10 (0) punkti. Võtsime Rakverest pärit mängumehel peale mängu nööbist kinni ja uurisime kaotuse tagamaid.

Martti, täna valus 1:3 kaotus. Millised on sinu esimesed emotsioonid?

Jäi nagu kripeldama natuke. Kolmandas geimis hakkasid vastased ise eksima ja läksid närviliseks. See kandus edasi ka neljandasse geimi ja me oleks võinud ka selle ära võtta.

Kas endal tuli enam-vähem kõik välja või oli kusagilt juurde panna?

Ma arvan, et oli juurde panna küll. Mingites momentides lasime mõõnad sisse ja vastuvõtul tegime vigu. Rünnakul jäime teatud hetkedel pehmeks.

Kuidas mänguks valmistusite? Kas aukartus oli suur?

Läksime mängima nii nagu igat mängu ikka. Selge see, et täna oli igal pool natuke suurem risk ja teatud hetkedel sellepärast ka eksisime rohkem, aga sellise vastase vastu teisiti ju ei saa ning homme tuleme mängima samasuguse häälestusega ja läheme uuesti võitlema. Kaotada pole midagi.

Kui nüüd esimene mäng Zeniidi vastu mängitud, siis kas sinu meelest võib neid pidada üheks maailma parimaks meeskonnaks?

Täna nad ei näidanud sellist mängu nagu nad tugevamate vastaste vastu näitavad. Ega nad sellepärast kehv meeskond pole, et nad meie vastu pisut lihtsamalt peale tulid.

Kui esimesed kaks geimi tõesti nende taktikepi all möödusid, siis kolmandas geimis tulite kaotusseisust tagasi ja suutsite selle geimi ka võita. Milline emotsioon meeskonda sel hetkel valdas?

Eks kõik eeldasime, et terve mäng Zeniidi juhtida on ja see, et me selle geimi kätte saime oli ainult suur rõõm ja ka kergendus. Polnud  sellist asja, et tuleme ja jääme rongi alla. Kui neil oma mäng nii hästi ei õnnestunud, siis tulime ja näitasime, et oleme võimelised mängima küll.

Kui keeruline ülesanne oli selles mängus servi vastuvõtt?

Võtsime riske ja jätsime teatud tsoonid vabaks. Kui nad ühel hetkel sellest hakkasid aru saama ja neid tsoone otsima hakkasid, siis tuli neilt ka ässasid rohkem, just sellised, kukkusid kahe mehe vahele. Samuti oli paar palli, mis oleksid läinud välja ja poleks pidanud käsi vahele panema. Kui sellised hetked ning paar oma serviviga neljanda geimi lõpus oleksid jäänud olemata, siis oleks kõik võinud teistpidi minna, aga oleksid siin muidugi ei loe ja vaatame, mis homme saab.

Mida on siis homseks veel juurde panna või mida teete homme teisiti?

Kõigepealt tuleb ära taastuda ja siis jälle nullist alustada. See, et täna pingeline oli, ei tähenda seda, et homme samamoodi pingeline mäng tuleb. Iga geim algab seisuga 0:0 ja kui nad väga enesekindlaks lähevad, siis on muidugi raske, aga senimaani on kõik võimalik.